Nowe trybuny mają być w barwach klubu

Nowe trybuny mają być w barwach klubu (© Materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ratusz znalazł nowy sposób na rozbudowę stadionu Polonii. Władze miasta chcą wziąć w leasing tymczasowe trybuny, które prywatna firma wybuduje na własny koszt na zakolach stadionu latem przyszłego roku. W ten sposób pojemność obiektu przy ulicy Konwiktorskiej 6 powiększy się do około 12,5 tys. miejsc. To i tak nie rozwiązuje naszych największych problemów - twierdzą przedstawiciele Polonii.

Zadaszone trybuny z krzesełkami w barwach klubu Polonia mają stanąć po północnej i południowej stronie boiska Czarnych Koszul. Tymczasowe, przenośne, podobne do tych, które m.in. Austriacy wykorzystywali podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2008 r. Taką wizję ma ratusz. - W ten sposób chcemy zrobić pierwszy krok ku modernizacji stadionu przy ulicy Konwiktorskiej - przekonuje Marcin Ochmański, zastępca rzecznika ratusza. - Poza tym później te trybuny będzie można przenieść np. na inny obiekt - dodaje. W tym momencie na stadionie Polonii jest blisko 7 tys. miejsc siedzących. Gdy pojawią się tymczasowe trybuny, będzie ich blisko 12,5 tys.

Na przełomie września i października ratusz ogłosi przetarg na projekt trybun. Później rozpoczną się poszukiwania firmy, która sfinansuje ich budowę, a potem odda je w leasing ratuszowi - przekaże prawa do nich na określony czas w zamian za ustaloną kwotę. W tym wypadku ma to być 15 mln zł (niedawno miasto przekazało 1,2 mln zł na system identyfikacji kibiców, który na Polonii ma działać od początku przyszłego roku). - Sytuacja finansowa stolicy jest bardzo ciężka, więc nie możemy wygospodarować więcej funduszy - przekonuje Ochmański. O przekazaniu pieniędzy zadecydują rajcy na czwartkowej sesji rady miasta, a trybuny mają pojawić się przy Konwiktorskiej latem 2010 r., w przerwie między sezonami piłkarskiej ekstraklasy.

Pomysł budzi wątpliwości osób związanych z klubem. - To jest prowizorka, która nie pasuje do tego miejsca - przekonuje Jacek Kamiński z fundacji Polonia 2011. - I tak nie spełnimy przyszłych wymogów ekstraklasy, a także nie będziemy mogli grać w europejskich pucharach u siebie, bo nie ma wymaganej liczby 15 tys. miejsc siedzących i odpowiedniego zaplecza administracyjnego oraz szatni - dodaje. Przekonuje, że za 15 mln zł można by to zaplecze stworzyć pod trybuną główną. Ratusz przyznaje, że liczba krzesełek będzie niewystarczająca. - Niestety nie możemy zainstalować ich większej ilości - tłumaczy Ochmański. - Nie jest wykluczone, że europejska federacja piłkarska zrobi wyjątek i przyzna Polonii licencję - dodaje.

Tereny przy Konwiktorskiej należą do miasta, a klub tylko je dzierżawi. Od dłuższego czasu pojawiały się pomysły na rozbudowę stadionu i stworzenie w tym miejscu kompleksu sportowego. Ratusz próbował szukać inwestorów, z którymi mógłby współtworzyć nowy obiekt, ale chętni się nie znaleźli.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!