Zbłąkany wędrowiec, który w nadchodzący weekend trafi do Warszawy, będzie mógł pomyśleć, że znalazł się w centrum Rio de Janeiro. Tylu ulicznych imprez, parad i zabaw muzyczno-tanecznych jednocześnie już dawno w stolicy nie mieliśmy.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Zdecydowanie najbliżej do słonecznego Rio będzie w sobotę na Trakcie Królewskim. A to dzięki uroczystej inauguracji kolejnej edycji festiwalu Bom Dia Brasil - tygodniowej fety w całości poświęconej muzyce i kulturze Brazylii. Na niemal cały dzień Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat zmienią się w gwarną, rozbrzmiewającą egzotycznymi rytmami latynoską enklawę.

O 15.30 rozpocznie się barwna parada karnawałowa zakończona tanecznymi szaleństwami w wykonaniu blisko 200 powabnych mistrzyń samby, pokazami capoeiry i koncertami. Wystąpią m.in. Maguinho, Axe Bahia i Joao Nascimento e Banda. Całość zakończy się wielką taneczną fiestą w klubie Palladium (godz. 22, bilety 40 zł). A w następnych dniach w ramach festiwalu będzie można m.in. obejrzeć klasyczne brazylijskie filmy, wziąć udział w warsztatach tanecznych i wokalnych oraz posłuchać importowanych zza oceanu zespołów Unha de Gato czy Trio Uhuara.

Ale atmosfera ulicznej fiesty będzie towarzyszyć warszawiakom także w innych miejscach stolicy. Miłośnicy klimatów retro powinni stawić się w sobotę na pl. Narutowicza, gdzie pod hasłem "Piosenki okupowanej Warszawy" będzie można posłuchać szlagierów znanych choćby z filmu "Zakazane piosenki". Wystąpią m.in. Kapela Warszawska Staśka Wielanka, zespół Tirodeon i Be Free Gospel Family. O atmosferę z epoki zadbają aktorzy z teatru Parabuch, a jedną z atrakcji będzie przejażdżka zabytkowym tramwajem. W niedzielę z kolei świętować będzie Praga. Na malowniczych podwórkach ulic Ząbkowskiej i Brzeskiej czeka nas prawdziwe wielokulturowe szaleństwo. Każdy zaułek będzie kusił inną atmosferą - od klimatów rosyjskich, ukraińskich i żydowskich, przez bałkańskie, kubańskie i arabskie, aż po dalekowschodnie. Będzie muzyka, teatr i degustacja egzotycznych potraw. A na głównej scenie (ulokowanej na Ząbkowskiej) zagrają m.in. Max Klezmer Band, Ivan Mladek, Motema Africa, Russkaja oraz Haydamaky.


Bom Dia Brasil
5-12.09.
Różne lokalizacje
Program: www.brasil.com.pl

Piosenki okupowanej Warszawy

5.09. Plac Narutowicza
Godz. 16. Wstęp wolny

Święto ulic Ząbkowskiej i Brzeskiej

6.09. ul. Ząbkowska i Brzeska
Godz. 12. Wstęp wolny

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!