Ratusz rozda warszawiakom aż dwa tysiące żywych drzewek w doniczkach. Warto się zastanowić, czy chcemy wziąć jedno z drzewek na święta, a nawet zająć się nim dłużej. Akcja odbędzie się już w sobotę 19 grudnia.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Od godz. 12 będzie można odbierać drzewka po obu stronach Wisły - w siedzibie Sinfonii Varsovii (dawny Instytut Weterynarii, ul. Grochowska 272) i na dziedzińcu ratusza (pl. Bankowy 3/5).

Na miejscu leśnicy z Lasów Państwowych będą rozdawali dokładne instrukcje postępowania z choinkami. Dowiemy się przede wszystkim, co zrobić, żeby drzewka przetrwały bez szwanku okres świąteczny. Ci, którzy nie będą mieli miejsca na to, żeby posadzić choinki po świętach, mogą oddać je na przezimowanie. Ich zbiórka odbędzie się 9 stycznia w godz. 10-16 na dziedzińcu ratusza. Chętni będą mogli na wiosnę posadzić choinki.

Drzewko w doniczce to rozwiązanie ekologiczne, które dotąd cieszyło się popularnością głównie wśród mieszkańców domków jednorodzinnych. Na święta kupowali świerk lub jodłę w doniczce, a w styczniu delikatnie rozbierali je z bombek i podczas odwilży sadzili w ogrodzie. Na takie kroki jak dotąd decydowało się niewielu mieszkańców bloków, głównie właściciele działek. Miasto chce to zmienić. Darowując warszawiakom świerki, liczy, że żywą choinkę zechcą hodować choćby na balkonie. Iglaki to zresztą modna obecnie balkonowa dekoracja.

Po darmowy świerczek wybierają się państwo Wiśniewscy z Gołąbek: - Choinkę posadzimy koło domu. Dotychczas drzewka bożonarodzeniowe kupowaliśmy w pobliskich Broniszach, ale teraz skorzystamy z oferty miasta - mówi Małgorzata Wiśniewska.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!