Utrudnienia w ruchu, 11 listopada 2018 Warszawa. Zamknięte ulice, parkingi, objazdy. Gdzie lepiej nie jeździć?

Utrudnienia w ruchu, 11 listopada 2018 Warszawa. Jak co roku mieszkańcy i kierowcy stolicy muszą przygotować się na zamknięcie ulic w centrum oraz zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Utrudnień jest sporo ale są one zbliżone do lat ubiegłych. Dalsza część informacji poniżej.
 naszemiasto.pl / zdjęcia archiwalne

Utrudniania w ruchu, 11 listopada Warszawa. Utrudnienia w rejonie pl. marsz. J. Piłsudskiego

W związku z uroczystościami państwowymi, od godziny 8.00 do 16.00 zamknięty dla ruchu będzie pl. marsz. J. Piłsudskiego od ul. Królewskiej do ul. Ossolińskich. Podczas przemarszu mogą wystąpić również chwilowe utrudnienia na ul. Świętojańskiej, pl. Zamkowym oraz Krakowskim Przedmieściu.

Od godziny 11.00 do 14.00 zamknięte dla ruchu będą ulice:

 • pl. marsz. J. Piłsudskiego,
 • Królewska od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Marszałkowskiej,
 • Wierzbowa,
 • Ossolińskich,
 • Moliera,
 • marsz. F. Focha,
 • A. Fredry,
 • Królewska
 • gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza.

Relację na żywo z Marszu Niepodległości znajdziesz tutaj. Artykuł będziemy aktualizować przez cały dzień - 11 listopada(kliknij, aby przejść).

Zakaz parkowania

ZDM apeluje do mieszkańców i ludzi, którzy będą w weekend w Warszawie, aby zwracać uwagę na zmienioną organizację ruchu. "Będą miejsca, w których nie będzie można parkować. Proszę zwracać uwagę na oznakowania, które są już na warszawskich ulicach."

Przez cały dzień będzie obowiązywał zakaz parkowania na kilku ulicach oraz parkingach:

Parkingi: przed budynkiem Dowództwa Garnizonu Warszawskiego, przed Galerią Zachęta, przed Hotelem Europejskim od strony pl. Piłsudskiego oraz przed Teatrem Wielkim w godz. 16.00-20.00.

Ulice: gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza, Canaletta, Królewska od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Marszałkowskiej, Ossolińskich, Wierzbowa,Moliera, marsz. F. Focha, Fredry, al. 3 Maja od ul. L. Kruczkowskiego do Muzeum Wojska Polskiego.

Zobacz również: 11 listopada po raz kolejny biegacze utworzą największą biało-czerwoną flagę na ulicach Warszawy

W związku z organizacją „Święta Niepodległości w Świątyni Opatrzności Bożej”, w godz. 7.00-22.00 Al. Rzeczypospolitej zostanie zawężona o jeden pas po obu stronach.

Bieg Niepodległości - utrudnienia w ruchu

Bieg Niepodległości wystartuje o godz. 11.11 a zakończy ok. godz. 15.00. W związku z tym wiele ulic zostanie zamkniętych dla ruchu.

 • Od godz. 5.00 do 15.00 zostanie wyłączona z ruchu al. Jana Pawła II w obu kierunkach na odcinku od Ronda Zgrupowania AK „Radosław” do ul. M. Anielewicza oraz ul. Stawki od ul. Smoczej do ul. Dzikiej oraz południowa jezdnia ul. Z. Słomińskiego od Ronda Zgrupowania AK „Radosław” do wysokości ul. Pamiętajcie o Ogrodach.
 • O godz. 10.00 zamknięte zostaną obydwie jezdnie al. Jana Pawła II na odcinku od ul. M. Anielewicza do al. „Solidarności”. Pozostała część trasy zostanie zamknięta w godz. 10.30 – 15.00. Ruch ulicami poprzecznymi: al. „Solidarności”, Grzybowską, Świętokrzyską i Prostą, Al. Jerozolimskimi, Koszykową i Stefana Batorego zostanie wstrzymany na czas biegu i zostanie przywrócony po przebiegnięciu ostatniego zawodnika.

Zgromadzenia i marsze - zamknięte ulice

 • O godz. 13.00 planowane jest rozpoczęcie zgromadzenia na rondzie R. Dmowskiego, skąd ruszy przemarsz na trasie: Al. Jerozolimskie – most Józefa Poniatowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – R. Siwca na błonia Stadionu Narodowego.
 • Około godz. 12.00 rozpocznie się zgromadzenie publiczne w rejonie Sejmu RP, skąd uczestnicy przejdą trasą: J. Matejki – Al. Ujazdowskie – Wilcza – Marszałkowska – rondo R. Dmowskiego, gdzie marsz zakończy się ok. godz. 14:00.
 • O godz. 13.00 na pl. Unii Lubelskiej, skąd uczestnicy przejdą: pl. Unii Lubelskiej – Marszałkowska – pl. Zbawiciela – Marszałkowska – pl. Konstytucji – Piękna – Al. Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży. Zgromadzenie potrwa do godz. 17.00.

Zobacz również: Święto Niepodległości 2018 w Warszawie, program. Marsz Niepodległości, koncerty i taneczna wigilia. Zobacz, co będzie się działo w Warszawie

Zmiany w komunikacji miejskiej

W święto Niepodległości pasażerów komunikacji miejskiej czeka wiele zmian tras autobusów i tramwajów.

Metro
Pociągi metra na linii M1 będą kursowały wg sobotniego rozkładu jazdy, wraz z kursami nocnymi. Na linii M2, w godzinach 11.00-21.00 podziemna kolej będzie jeździła z częstotliwością 5-6 minut. Poza tymi godzinami będzie obowiązywał rozkład sobotni z kursami nocnymi.

Autobusy i tramwaje
W godz. 11.00-14.00 na trasie: al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – al. Niepodległości (do ulicy Rakowieckiej) przebiegną uczestnicy Biegu Niepodległości. W tym czasie autobusy i tramwaje będą jeździły objazdami. Fragment trasy, w okolicy startu przy skrzyżowaniu z ulicą Stawki, oraz ulica Z. Słomińskiego od Pamiętajcie o Ogrodach do ronda Zgrupowania AK „Radosław”, zostaną zamknięte o godzinie 5.00, a cała trasa o 10.30. Ulice będą stopniowo otwierane od ok. godz. 14.30, a okolice startu – o 16.00. Uwaga, na ul. Z. Słomińskiego tramwaje będą jeździły.

Od godziny 7.00 do 20.00, w związku z uroczystościami w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, autobusy linii 217 i 522 będą jeździły ze zwiększoną częstotliwością.

Transportu szynowy
Tego dnia wprowadzone będzie honorowanie biletów Warszawskiego Transportu Publicznego u przewoźników kolejowych. Wszystkie rodzaje biletów WTP będą ważne w 1. i 2. strefie biletowej w pociągach Kolei Mazowieckich oraz Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. W pociągach Intercity bilety WTP będą honorowane na trasie pomiędzy stacjami Warszawa Zachodnia a Warszawa Wschodnia

Bieżące informacje o utrudnieniach

Zarząd Transportu Miejskiego zachęca do śledzenia bezpośredniej relacji, która będzie prowadzona na stronie www.ztm.waw.pl oraz w mediach społecznościowych.


Wideo