V liga - Słaby start w rozgrywkach Arkadii Malechowo, Darłovii Darłowo i Wiekowianki

Tomasz Turczyn
Fatalny weekend w V lidze teamów z powiatu sławieńskiego. Porażka Wiekowianki Wiekowo 1:2, Darłovii Darłowo 0:2, Arkadii Malechowo 1:3. Te ekipy są w dolnych rejonach tabeli

Fatalny weekend w V lidze Arkadii Malechowo, Wiekowianki Wiekowo, Darłovii Darłowo, które przegrały swoje mecze.
Wiekowianka nie sprostała Pogoni Połczyn Zdrój, której uległa 1:2. Goście zadali dwa ciosy - 23 i 27 min. - w pierwszej odsłonie - 0:2. Gospodarze zdołali się odgryźć golem w 43 min., którego z karnego zdobył Marcin Lipski. W II połowi wiekowianie szturmowali bramkę gości raz za razem. A ostatnie 15 min. gry było bardzo brzydkie, bo obie ekipy grały ostro. Także wiele kłopotów nastarczała im nierówna murawa (Wiekowianka występuje na boisku Darłovii, bo jej obiekt jest w remoncie - dop. red. ) na której piłka wyczyniała dziwne harce. - Murawa została uzupełniona i nieco odnowiona - mówi Tadeusz Jędrzejczyk, prezes Darłovii. To po krytycznych artykułach "Dziennika Sławieńskiego". - Jednak cudów się nie zdziała - dodaje prezes.
Końcowe minuty meczu Wiekowianki, to próby wrzucenia piłki w pole karne gości i tam szukanie swoje szansy na wyrównanie. Jednak nic z tego nie wyszło. - Byliśmy słabsi - krótko skomentował poczynania swoich podopiecznych trener Janusz Studziński.
Darłovia uległa Lechowi Czaplinek 0:2. Początek spotkania był wyrównany, ale od 16 minuty do 37 zarysowała się przewaga gości. W tym okresie oddali oni bardzo wiele strzałów na bramkę gospodarzy i jeden z nich - Tomasza Tomczaka w 37 min. wylądował w okienku "klatki" Marcian Kotasa - 0:1. Taki wynik utrzymał się do przerwy, choć w 43 min. Mariusz Sawa wyszedł "sam na sam" z bramkarzem Lecha, ale ten ostatni wygrał pojedynek parując futbolówkę na bok. Drugi gol padł w 65 min. Marcin Resiak wykorzystał niezdecydowanie obrony Darłovii w polu karnym i podwyższył rezultat. Ten gol rozstrzygnął losy spotkania.
Arkadia Malechowo doznała porażki, ale z Bałtykiem Koszalin, który jest faworytem ligi.
- Pierwszą bramkę straciliśmy w 10 mininucie. W 65 Marcin Piórkowski wyrównał stan meczu - relacjonuje Maciej Mikulski, trener Arkadii. - Przez kolejne 10 min. spotkanie było w wyrównane, ale w 75 min. Marcin Chyła główką wbija nam gola, a w 82 min. wychodzi "sam na sam" i przegrywamy 3:1.
Wyniki: Victoria Sianów - Mirstal Mirosławiec 3:1, Gryf Polanów - Wielim Szczecinek 0:4, MKS Sokół Karlino - Kotwica II Kołobrzeg 4:1, Wiekowianka Wiekowo - Pogoń Połczyn Zdrój 1:2, Bałtyk Koszalin - Arkadia Malechowo 3:1, Rasel Dygowo - Orzeł Łubowo 1:0, Darłovia Darłowo - Lech Czaplinek 0:2, Głaz Tychowo - Orzeł Wałcz przełożony na 11 listopada. 5 września godz. 17 Arkadia Malechowo podejmie Rasel Dygowo.