Najbliższa sobota na Narodowym zapowiada się niezwykle interesująco. Stadion zamieni się w ogromną pustynię, po której będą ścigać się najlepsi zawodnicy sportów motorowych na świecie. Dakar na Narodowym już 20 września.Piąta edycja Verva Street Racing zapowiada się naprawdę spektakularnie. Pokazy specjalne, ponad 300 maszyn wyczynowych ora występ Jamiroquai - to wszystko już w najbliższą sobotę na Stadionie Narodowym.

Impreza rozpocznie się od Pit Party, gdzie zaprezentowane zostaną pojazdy, które później będą mierzyć się w rywalizacji. Ponadto posiadacze specjalnych wejściówek od 14:00 do 18:00 będą mieli okazję zobaczyć przygotowania do wieczornego pokazu. Z kolei w Strefie Akcji spragnieni rajdowych emocji widzowie obejrzą pokazy drifterów, motocyklistów FMX i stunt. Wejście do Pit Party bramami nr 2 i 11.

Czytaj też: Sport w Warszawie. Co nas czeka w najbliższy weekend? [PRZEGLĄD]

Show główne rozpocznie się o godz. 20:00. Na pustynnym torze drużyny zmierzą się w kilku kategoriach: samochody rajdowe WRC, motocykle, quady, ciężarówki, buggy, samochody cross country. W Bitwie Mistrzów "Polska vs Reszta Świata" zmierzą się najlepsi rajdowcy. Po polskiej stronie do rywalizacji staną m.in. Adam Małysz, Kuba Przygoński, Marek Dąbrowski, Jacek Czachor, Taddy Błażusiak, Tomasz Kuchar i Martin Kaczmarski. Zespół „Reszta Świata” reprezentować będą Carlos Sainz, Marcus Grönholm, Bryan Bouffier, Marc Coma, Ruben Faria, Helder Rodrigues.

Na torze, budowanym przez 4 dni z piasku przywiezionego przez ponad 400 ciężarówek, oprócz rajdowych mistrzów kierownicy zobaczymy serię pokazów specjalnych. Nie zabraknie akrobacji FMX, skoków skuterem śnieżnym, freestylowych quadów, przeglądu historycznych maszyn, niszczącego przejazdu monster trucków i tańca z wykorzystaniem… miotaczy ognia! Wyjątkowym wydarzeniem będzie także VERVA Speedway Cup, czyli debiut żużla na Stadionie Narodowym. Do wyścigu stanie sześciu zawodników, publiczność będzie mogła podziwiać m.in. Jarosława Hampela i Emila Sayfutdinowa.

Czytaj też: Legia pokonała KSC Lokeren po bramce Radovicia [FOTO]

Wydarzenie uświetni energetyczny występ funkowego zespołu Jamiroquai.

Wejście na główną część imprezy będzie się odbywało bramami nr 2, 3 i 11, znajdującymi się odpowiednio od strony Al. Zielenieckiej, Ronda Jerzego Waszyngtona i Al. Księcia Józefa Poniatowskiego. Dla osób niepełnosprawnych przygotowany jest specjalny parking, a wejście odbywać się będzie bramą numer 1. Tam też czekać będą wolontariusze, którzy pomogą w poruszaniu się po terenie imprezy. Już od 19.00 odbywać się będzie rozgrzewające publiczność Pre Show, czyli motoryzacyjne pokazy towarzyszące.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!