Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

VI Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego

Katarzyna SKLEPIK, Magdalena CIEŚLIK
W „Paderku” wszystko się może zdarzyć W VI Liceum Ogólnokształcącym zarówno nauczyciele jak i uczniowie wychodzą z założenia, że nie samą nauką uczeń żyje.

W „Paderku” wszystko się może zdarzyć

W VI Liceum Ogólnokształcącym zarówno nauczyciele jak i uczniowie wychodzą z założenia, że nie samą nauką uczeń żyje. Poza lekcjami i kółkami zainteresowań, w szkole zawsze dzieje się coś ciekawego. Bywały takie dni, kiedy po korytarzu biegali indianie. uczniowie wybierali się na rajd czy całą noc obliczali silnię (80!) z okazji 80-lecia.

Przyjazną atmosferę szkoły czuje się już wchodząc na podwórze przy ul. Krakowskiej 17a. Grupki uczniów stoją przed budynkiem, rozmawiają, śmieją się. Niektórzy jeszcze wspominają weekendowe wojaże. Inni w pośpiechu przed sprawdzianem powtarzają materiał...

Nauczyciel - przyjaciel i mistrz

— Myślę, że „Paderka” wyróżnia spośród wszystkich liceów przede wszystkich atmosfera przyjaźni i serdeczności — mówi Renata Hoppe, nauczycielka informatyki — Tworzymy ją wszyscy: ucz-niowie, nauczyciele i absolwenci.

— Stosunki między nami a uczniami, oparte są na dobrze pojętym partnerstwie, w którym nie przekracza się pewnych granic — dodaje Michał Preisler, nauczyciel geografii — Nauczyciel jest starszym kolegą z autorytetem, z którym można o wszystkim porozmawiać, który podzieli się swoją wiedzą i zachęci, a nie zmusi do nauki.

- Co najbardziej lubię w mojej szkole? - zastanawia się Krzysztof. - Chyba to, że uczniowie i nauczyciele tworzą jedną, wspólną rodzinę, szanującą racje młodszego i starszego pokolenia. Nauczyciele traktują nas podmiotowo, a my słuchamy swoich nauczycieli, którzy w naszym odczuciu są: sprawiedliwi, konsekwentni i sympatyczni.

- Niektórzy są surowi - uś- miechają się dziewczyny - ale to dobrze, przynajmniej ktoś, przypomina nam, że warto i trzeba się uczyć...

Śpiewający profesorowie

Tylko w „Szóstce” można zobaczyć Mini Playback Show dla nauczycieli, czyli trzech katechetów jako trzech tenorów, matematyczkę vel Natalia Kukulska czy nauczyciela fizyki, wcielającego się w postać Mieczysława Fogga. W tym roku szkolnym owacje na stojąco dostał woźny (w młodości śpiewał), który brawurowo wykonał jedną z arii — bez playbacku! Co roku nauczyciele otrzymują od ucz- niów wyróżnienie „Złote usta” — za najśmieszniejsze powiedzonka. Na trwałe w pamięci „Paderkowiczów” zapisało się „Zazdraszczam” — autorstwa profesor Ziółkowskiej czy „Do odpowiedzi! Twoje szare komórki aż się cieszą” — profesora Cofty, notabene w 1999 roku wyróżnionego w konkursie belfer roku, w kategorii Kubuś Puchatek.

Czas nauki

W „Paderku” uczniowie mogą wybierać sobie klasy spośród ośmiu propozycji:

  • Klasa I A - przedmioty wiodące: język polski, historia, język hiszpański, wos, języki obce: język hiszpański (od podstaw) język angielski (kontynuacja)
  • Klasa I B - przedmioty wiodące: język polski, historia, wiedza o kulturze, języki obce: język niemiecki (kontynuacja), język łaciński
  • Klasa I C - przedmioty wiodące: matematyka, fizyka, języki obce: język niemiecki, język angielski
  • Klasa I D - przedmioty wiodące: matematyka, fizyka, informatyka, język angielski, jezyki obce: język angielski (kontynuacja), język niemiecki
  • Klasa I E - przedmioty wiodące: fizyka, biologia, chemia - języki obce: język angielski, język łaciński
  • Klasa I F - przedmioty wiodące: chemia, biologia, geografia, język włoski - języki obce: język włoski, język angielski (kontynuacja)
  • Klasa I G - przedmioty wiodące: historia, geografia, wiedza o kulturze, język francuski - języki obce: język francuski, język niemiecki (kontynuacja)
  • Klasa I H - przedmioty wiodące: historia, biologia, geografia, język niemiecki - języki obce: języki: niemiecki, angielski (kontynuacja)

Czas odpoczynku?

Po lekcjach licealiści chętnie spotykają się na licznych kółkach zainteresowań. Zajęcia mogą wybierać spośród Klubu Młodego Polityka, Koła Kultury Antycznej, Koła Miłośników Języków Obcych, kółka filozoficznego. Bardzo prężnie działa w szkole chór „Canto Cantare”, który zdobył dla szkoły wiele nagród i wyróżnień, podobnie zresztą jak klub Pro Sinfonika.

Kultura w ,,szóstce”


  • Dyskusyjny Klub Filmowy
  • Teatralne kółko TFO
  • Koło Młodych Polityków
  • Pismo NOTA BENE
  • Żeński Chór Canto-Cantare
  • Redakcja Silva rerum
  • Kółko informatyczne
  • Kółko biologiczne
  • Kółko chemiczne
  • Klub dyskusyjny
  • Klub Europejski



Drzwi otwarte:

5 marca 2002 o godz. 17.00

12 marca 2002 o godz. 17.00





VI Liceum Ogólnokształcące

ul. Krakowska 17 a

tel. 852 - 46 - 22

http: //www. ids. poznan. pl/lo6/
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

2024 Omówienie próbnej matury z matematyki z Pi-stacją

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto