W.A.S.P. w Polsce. Kultowa grupa zagra w Warszawie w ramach wyjątkowej trasy W.A.S.P. w Polsce. Kultowa grupa zagra w Warszawie w ramach wyjątkowej trasy

W.A.S.P. w Polsce. Kultowa grupa zagra w Warszawie w ramach wyjątkowej trasy

Jeden z nielicznych w muzyce heavy metalowej concept albumów, "The Crimson Idol" grupy W.A.S.P., obchodzi w tym roku 25. urodziny. Z tej okazji Blackie Lawless wraz z zespołem ruszają w trasę, podczas której zagrają cały materiał z kultowej płyty, a także największe hity grupy. W.A.S.P. w Polsce zagrają 25 listopada w warszawskiej Progresji. Bilety od 90 złotych.

"The Crimson Idol" to "The Wall" Pink Floyd, tyle tylko, że ubrane w heavy metalową stylistykę. O tym, że porównanie to nie jest na wyrost, łatwo przekonać się słuchając utworu "The Idol", który zarówno tekstowo, jak i muzycznie czytelnie nawiązuje do "Comfortably Numb" Pink Floyd:Rozpisana na dziesięć utworów płyta opowiada historię Jonathana, muzyka rockowego, który próbuje poradzić sobie z pułapkami kariery i traumą wywołaną odrzuceniem, którego doświadczył ze strony rodziców. Cała historia w przeciwieństwie do "The Wall" znajduje jednak tragiczny finał, a Jonathan podczas koncertu popełnia spektakularne samobójstwo. Co ciekawe, utwory są ze sobą powiązane nie tylko tekstowo, ale również muzycznie. Otwierające krążek "The Titanic Overture" i zamykające go "The Great Misconceptions of Me" są pewnego rodzaju muzycznym streszczeniem całej płyty - Blackie wplata w nich charakterystyczne zagrywki z pozostałych utworów z płyty. Całość tworzy jeden z najbardziej przemyślanych albumów w historii gatunku.

Odegrany w całości "The Crimson Idol" to jednak tylko połowa setlisty. W drugiej usłyszymy większość największych hitów grupy, choć nie wszystkie, bo frontman grupy, Blackie Lawless, w 2015 r. zrezygnował z grania utworów, które nawiązywały do okultyzmu czy też cieszyły się nie najlepszą sławą (np. kontrowersyjne "Animal (Fuck Like a Beast)"). Mimo tak radykalnej zmiany frontu (W.A.S.P. w swoich najlepszych czasach cieszyli się reputacją groźnych świrów, na którą zresztą ciężko sobie zapracowali, rzucając ze sceny kawałki surowego mięsa i przywiązując półnagie dziewczyny do ustawionych na scenie narzędzi tortur), w "ugrzecznionym" repertuarze grupy pozostało sporo klasycznych kompozycji, takich jak "I Wanna Be Somebody", "L.O.V.E. Machine" czy pełna kiczowatego patosu powerballada "Forever Free".Grupa wystąpi 25 listopada w warszawskiej Progresji, a bilety na to wydarzenie możecie kupić w cenie 90 złotych. Szczegóły znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.


Zobaczcie też: Serwis Koncerty w Polsce: zapowiedzi, fotorelacje, wywiady z artystami, bilety na koncertyJeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres patronaty@naszemiasto.pl
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres projektyspecjalne@naszemiasto.pl

Koncerty w Polsce

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!