Spacer "Stolica karnawału" z przewodnikiem "Skarby Warszawy" 11 stycznia 2015 Spacer "Stolica karnawału" z przewodnikiem "Skarby Warszawy" 11 stycznia 2015

Spacer "Stolica karnawału" z przewodnikiem "Skarby Warszawy" 11 stycznia 2015 (© arch. mm)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

11 stycznia Odkryj Skarby Warszawy zaprasza na spacer. Tematem wycieczki będzie rozpoczynający się karnawał.


Spacer "Stolica karnawału", 11 stycznia godz. 13:00, Plac Piłsudskiego.

W najbliższą niedzielę (11 stycznia), Skarby Warszawy, czyli Biuro Przewodników po Warszawie zaprasza na kolejny spacer. Tym razem uczestnicy przemierzą szlakiem karnawału. Kiedy celebrowano karnawał najhuczniej? Na których balach warto się było pokazać? Jak bawiły się krajowe i warszawskie elity? odpowiedź na te i wiele innych pytań poznacie podczas wycieczki z przewodnikiem.

Zobacz też: Szybkie randki w Warszawie. Tutaj możesz poznać swoją drugą połówkę

- Zmieniają się czasy, stroje, ulubione miejsca balowe i motywy muzyczne, niezmienne jest jednak to, że Warszawiacy od lat uwielbiają karnawał. Jak spędzano go na przełomie wieków, jak w okresie międzywojennym, a jak w czasach PRL-u? Jakie lokale i zwyczaje królowały wśród mieszkańców stolicy? O tym wszystkim będzie można dowiedzieć się w niedzielę - zapowiada biuro "Skarby Warszawy".

 • Zbiórka: Plac Piłsudskiego, pod pomnikiem Marszałka o godz. 13:00.
 • Cena: 10 zł/os. Dzieci do lat 10 bezpłatnie.
 • Przewodnik: Marcin Strachota.

Czytaj także

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!