W Polsce pojawią się automaty wypłacające pieniądze za zużyte butelki. Czekacie?

red

Absolutna nowość na rynku! Już niedługo w Polsce skorzystamy z automatów, które zwracają pieniądze za recykling.
 https://pixabay.com

Polska idzie śladem Niemiec, Czech i Skandynawii. Już na początku 2018 roku w naszym kraju pojawią się automaty wypłacające pieniądze za zużyte butelki. Gdzie będzie można je znaleźć? W większych supermarketach.

Żeby dostać zwrot za butelki nie trzeba będzie okazywać paragonu. W sklepie zapłacimy więcej za napoje. Obowiązkowa kaucja będzie nam zwracana.

Ministerstwo Środowiska podjęło już prace nad projektem. Czekamy na efekty.

Wideo

polecane: "Bez ściemy" o prawnikach

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

09.02.2018, 17:20

NO i nic z tego nie wyszło ,ponoć się nie opłaci jak zwykle. Wszystkim krajom którzy korzystają z automatów się opłaci a nam nie ciekawe prawda? Butelki puszki jak leżały w rowach tak będą leżeć,chyba że dyrektywa europejska zadziała a i tak nie wiadomo bo my jesteśmy wolnym i suwerennym krajem,więc co nam może EROPA

04.10.2017, 23:15

Ales ty bystry!

04.10.2017, 12:43

Odpowiedz jest taka. Czy w jakimkolwiek Kraju gdzie rządzi dyktator obowiązuje Konstytucja ?

04.10.2017, 09:53

Europa juz w latach 60 czymś takim sie posługiwała ale nasz minister niszczenia środowiska jest najlepszy i tez nam zafunduje takie zabawki.

04.10.2017, 09:39

W '39 nie byli tacy ekologiczni. Palili wszystko jak leci, łącznie z trawą i wszystkim co powyżej kolan.

03.10.2017, 14:34

no i widac jak daleko jestesmy w tyle .u niemców takie automaty były conajmniej 10 lat temu

02.10.2017, 20:46

No i sie doczekaluśmy - to ci nowość KAUCJA za butelki.

02.10.2017, 20:06

To przyjedź do mnie na wieś i zobacz, ile butelek leży przy drogach, w lasach, na łąkach.
Jak będą płacić za zwrot butelek, to ten sam du...r...eń, który do tej pory wyrzucał je w trawę, teraz będzie je zbierał, bo mu za to zapłacą.

02.10.2017, 18:15

Qzwa marzenie mojego życia....... Nie, nie czekam na to ustrojstwo.

02.10.2017, 15:28

Brednie.W niemczech kupując w netto, aldi, rewe, real i wielu innych można oddawać butelki w dowolnym sklepie. Czasem się zdarzają automaty (np aldi, lidl) gdzie nie przyjmują butelek szklanych (ze względu na magazynowanie).

02.10.2017, 11:44

Gdyby nie minister środowiska, to nadal byśmy się pławili w swojej niemocy i podstępem narzuconej "nienormalności". A tak będzie mądrze, czysto i ekologicznie. Super sprawa.

02.10.2017, 07:26

no brawo Ty Polsko - NARESZCIE :-)

02.10.2017, 06:42

i tu mozna krzyknac nareszcie ,dobre wiesci ,krok do przodu

01.10.2017, 21:48

Automaty do plastykowych butelek muszą być też! To jest super sprawa! Dwa lata temu w Niemczech nie wiedząc o takim automacie wyniosłam na śmietnik (posprzątałam) 2 worki butelek. Myślałam, że synowi nie chciało się tego wynieść.Syn zrobił awanturę, że wyrzuciłam kilkanaście euro na śmietnik. Potem sama nosiłam butelki do marketu i odzyskiwałam pieniądze.

01.10.2017, 20:43

ale czy to zgodne z konstytucją? :)

01.10.2017, 20:41

To takie 500+ dla żuli. Czyste parki, skwery ulice i nie trzeba bulić na kosztowne zakłady komunalne. Zgadzam się. Pomysł super, bo ponoć najbogatsi to też najwięksi centusie. Wygranym będziemy wszyscy. Pytanie tylko dlaczego tak późno?

01.10.2017, 20:00

w Polsce bedzie cena za butelkę 1,9 zł , a kaucja 0,25 groszy.

01.10.2017, 18:52

Ci warszfscy decydenci to zwykle nieuki po UW:zatrudnic tlaumacza i tak jak Niemcy,placic .np. za but.plast.1 zl,ale dac sklepom kilka lat na wprowadzenie tego! Znowu warszafska organizcja:hop na krowe i juz ciele!

01.10.2017, 18:49

Za plastikowe też ??? Bo jak nie ,to o kant to potłuc !!

01.10.2017, 17:56

Krótka odpowiedz. N A R E S Z C I E !!!!!!!
W Niemczech cena 1.5 litra wody a Aldi 19 Centów a kaucja z butelkę 25 Centów.