O swojej Warszawie opowiada aktorka Małgorzata Socha.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Urodziła się Pani w Warszawie. Lubi Pani to miasto?
Bardzo, dlatego denerwują mnie przyjezdni, którzy marudzą. Nie rozumiem takiego podejścia, bo po co mieszkać w miejscu, którego się nie lubi? Przez takie marudzenie Warszawa jest oceniana bardzo powierzchownie. Oczywiście na pierwszy rzut oka kojarzy się tylko z korkami, ale one są teraz wszędzie. Ale są także dobre strony stolicy. Mieszkając w różnych dzielnicach, każdy może znaleźć coś dla siebie. Warto poszukać enklaw, do których będzie się chciało wracać. Warszawa zyskuje przy bliskim poznaniu. Jeżeli naprawdę chce się ją poznać, wystarczy wygospodarować odrobinę czasu i zwiedzać. Wyjść z domu, wysiąść z samochodu i przejść się, wtedy można dostrzec jej prawdziwy urok i piękno. Nagle może się okazać, że jest masa miejsc wartych zobaczenia, a także masa ludzi wartych poznania.

Jakie miejsca ma Pani na myśli?
Niewątpliwie warte zwiedzenia jest Powiśle. Tu jest mnóstwo kawiarnio-czytelni, galeryjek różnych projektantów. A liczba studentów przez bliskość Biblioteki Uniwersyteckiej też jest zachęcająca, dlatego to miejsce ma charakter.
Cenię także spokojny Żoliborz, on ma niepowtarzalny urok. Małe alejki, uliczki, skwerki to cały Żoliborz. Doceniam też drugą stronę miasta. Na Pradze powstają przeróżne kluby oraz offowe teatry. Dzięki temu widać, że w mieście dużo dobrego się dzieje.

A inne miejsca, gdzie Pani spędza wolny czas?
Kocham Las Kabacki, który jest niesamowitym miejscem. Pozwala zrelaksować się na spacerze, a także zmęczyć na rowerze. Las jest na tyle duży, że mogę tam na rowerze śmigać kilka godzin. Ponadto jest dobrym miejscem wypadowym na następne wycieczki, do Pow-sina wzdłuż Wisły, a nawet dalej.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!