W Warszawie powstanie Muzeum Polskiego Parlamentaryzmu? W Warszawie powstanie Muzeum Polskiego Parlamentaryzmu?

W Warszawie powstanie Muzeum Polskiego Parlamentaryzmu? (© Adam Guz)

Być może już wkrótce Warszawie przybędzie nowe muzeum. Ma powstać w obecnej siebie senatu. Zobaczymy tam, między innymi ważne dokumenty związane z polskim parlamentaryzmem.

Senatorowie będą obradować w nowej siedzibie. Senat już szuka gruntów, które można by w tym celu zagospodarować. Jak donosi Radio RMF, nowa siedziba miałaby pojawić się w pobliżu tej obecnej. Mimo, że przenosiny są jeszcze w sferze dalekosiężnych planów, Marszałek senatu, Stanisław Karczewski ma już plan na to, co zrobić z obecną siedzibą izby.

Ma w niej powstać muzeum polskiego parlamentaryzmu. Marszałek senatu, Stanisław Karczewski chce, aby nowa placówka zebrała ważne dokumenty z dziejów polskich sejmów i sejmików. Pomysł popierać ma, wedle relacji RMF-u, także partia rządząca. W muzeum znalazły by się, na przykład historyczne laski marszałkowskie. Wciąż nie wiadomo jednak, gdzie przeniesione zostaną obrady senatu. Choć jak mówią złośliwi, być może wcale nie trzeba będzie ich przenosić, bowiem dzisiejszy senat i tak ma już muzealny charakter.

Kiedy zmieniamy czas z zimowego na letni? Zobacz:

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!