Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wałbrzyska PWSZ przyjmuje już na kosmetologię

Sylwia Królikowska
Wiele dziewcząt marzy o zawodzie kosmetyczki
Wiele dziewcząt marzy o zawodzie kosmetyczki Janusz Wójtowicz
Nauka na nowym kierunku ruszy już w tym semestrze.

Ponieważ ministerstwo nauki zgodziło się na utworzenie kosmetologii w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałbrzychu dopiero w ubiegłym tygodniu, rekrutacja wciąż trwa.

Dotąd w tej dziedzinie kształciły zwykle prywatne szkoły, w których za naukę trzeba płacić. - Czekamy na chętnych jeszcze do końca września - mówi Jan Zwierko, kanclerz PWSZ. Jest już jednak pewne, że kierunek ruszy. Aby utworzyć grupę, potrzeba bowiem 15 osób, a do tej pory zgłosiło się ponad 20 chętnych.

Nietrudno się domyślić, że na razie są to wyłącznie kobiety, choć oczywiście mężczyźni też mogą spróbować swoich sił. Studia są trzyletnie, stacjonarne. Uzyskuje się po nich tytuł licencjata i jednocześnie uprawnienia do prowadzenia własnego, profesjonalnego salonu kosmetycznego.
Jako pierwsza kosmetologię na Dolnym Śląsku otworzyła prywatna Wyższa Szkoła Fizjoterapii we Wrocławiu. Czesne za semestr wynosi 2450 zł. Tam można studiować dziennie i zaocznie, uzyskując tytuł licencjata.

Studia nie należą do łatwych. Łączą kilka dziedzin, między innymi medycynę i chemię. Dużą część stanowią zajęcia praktyczne. W PWSZ trwa wyposażanie laboratorium na potrzeby kosmetologii.
- Przywozimy niezbędny sprzęt. Mamy ułatwioną spra-wę, bo zaplecze zostało przygotowane dla studentów architektury krajobrazu, którzy również będą korzystać z laboratorium - dodaje kanclerz PWSZ.
Chętni mogą się zgłaszać do działu nauczania i spraw studenckich PWSZ przy ul. Zamkowej 4 w Wałbrzychu (tel. 074-641-92-03 (04-05), e-mail: [email protected].
Kosmetologia to kolejny nowy kierunek, który od tego roku oferuje studentom Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu. Od października ruszy również architektura krajobrazu (studia dzienne i zaoczne). Na ten kierunek przyjęto osiemnaście osób. Absolwenci zdobędątytuł inżyniera - będą mogli współpracować z architektami i urbanistami. Mogą też otworzyć własną działalność gospodarczą.

Nowe kierunki uruchomiła również Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy. Można tam będzie zdobyć licencjat z pielęgniarstwa, filologii angielskiej z informatyką oraz uzyskać tytuł magisterski z zarządzania i inżynierii produkcji.

Władze legnickiej uczelni zadecydowały, że wydłużą termin przyjmowania wniosków. Lista nowo przyjętych studentów zostanie ogłoszona 30 września.
Z kolei Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego w Lubinie od nowego roku akademickiego będzie kształcić między innymi przyszłych webmasterów i administratorów stron www - na kierunku kreowanie nowych mediów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto