Do końca roku do Warszawy ma przyjechać 80 nowych Mercedesów Conecto. Autobusy mają być proekologiczne. Autobusy otrzymają najwyższy standard wyposażenia obejmujący 100 proc. niskiej podłogi, klimatyzację, elektroniczną informację pasażerską, biletomaty, monitoring wizyjny oraz system zliczający pasażerów.

Miejskie Zakłady Autobusowe wraz z konsorcjum EvoBus i Pekao Leasing szykują już gwiazdkowy prezent dla Warszawiaków. Przed końcem roku z fabryki w tureckim Stambule przyjedzie do stolicy 80 nowiutkich Mercedesów Conecto.

Umowa, którą w ubiegłym tygodniu podpisali dzisiaj przedstawiciele trzech firm obejmuje 72-miesięczny leasing 45 autobusów przegubowych oraz 35 pojazdów klasy maxi o długości 12 metrów. Pojazdy powinny trafić do stolicy jeszcze w tym roku.

"Autobusy Mercedes Conecto otrzymają najwyższy standard wyposażenia obejmujący 100 proc. niskiej podłogi, klimatyzację, elektroniczną informację pasażerską, biletomaty, monitoring wizyjny oraz system zliczający pasażerów. Do tego dochodzą premiowane przez MZA rozwiązania proekologiczne – w tym przypadku system rekuperacji czyli odzysku i ponownego wykorzystania energii uzyskanej podczas hamowania oraz panele fotowoltaiczne na dachach, które stają się już powoli standardem autobusów naszej spółki (po nowych dostawach liczba pojazdów z bateriami słonecznymi, pozwalającymi zmniejszyć spalanie paliwa przekroczy 350 sztuk)." - informuje MZA.

Autobusy marki Mercedes Benz po raz pierwszy w żółto-czerwonych stołecznych barwach pojawiły się w 1937 roku. W tej chwili Miejskie Zakłady Autobusowe posiadają 60 autobusów niemieckiego koncernu.


Zobaczcie też:Przypłynęła z Gdańska do Warszawy. Zbadała Wisłę i pokazała konkurencję dla tirów. Tak o niej opowiada kapitan [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!