Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dlaczego nieustannie śpiewamy o Warszawie? Odpowiedź jest bardzo prosta. Dlatego, że czego Jaś nie słyszał, Jan nie będzie znał. A nade wszystko dlatego, że ją po prostu kochamy. Każdy na swój sposób i każdy za co innego. „Tubylcy” za to, że jest ich na zawsze, bo nie masz cwaniaka nad warszawiaka, „słoiki” zaś za to, że może być ich, gdyż mimo wszystko da się lubić. Dla jednych, i drugich mamy konkurs.

Czytaj więcej o płycie: Warszawa da się lubić. To dowód

"Warszawa da się lubić" - wygraj egzemplarz albumu z Warszawą w roli głównej! [KONKURS]


Co zrobić, aby go zdobyć?

1. zarejestrować się w naszym serwisie podając swoje imię i nazwisko (tylko do wiadomości redakcji)
2. Polubić na Facebooku warszawa.naszemiasto.pl
3. Polubić na Facebooku nasz specjalny serwis z konkursami - Konkursy Warszawa

4. odpowiedzieć w komentarzu na pytanie:

Jaką piosenkę z Warszawą w tle lubisz najbardziej i dlaczego?Nagrody otrzymają autorzy najciekawszych i najbardziej oryginalnych odpowiedzi. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 30 września (wtorek) do godz. 23:59.

Zgłoszenia osób niezalogowanych oraz nie mających wypełnionego w całości profilu nie będą rozpatrywane.

Zapoznaj się z regulaminem konkursów w serwisie warszawa.naszemiasto.pl Kliknij tutaj!

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

  Komentarze (16)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  evelina

  Moją ulubioną piosenką warszawską są "Klawe dziewczyny, klawe chłopaki" Earl Jacoba. Muzycznie osadzona we współczesności inteligentnie czerpie z historii tego miasta. Bardzo dobry tekst okraszony relaksującą utrzymaną w klimacie reggae. Dowód na to, że Warszawa nadal może być modna jako punk odniesienia.

  Alva

  Najbardziej ulubiona piosenka z Warszawą w tle to "Jedzie pociąg z daleka" jestem mamą 10 miesięcznej Królewny i często śpiewamy tą piosenkę znaczy ja śpiewam a moja córeczka uśmiecha się od ucha do ucha co jest dla mnie bezcennym widokiem. Poza tym miło wracać do czasów dzieciństwa kiedy to nam śpiewano tą piosenkę :)

  Bevelert

  Najbardziej z "warszawskich" piosenek lubię tą Całej Góry Barwinków o tytule po prostu - "Warszawa". Mimo, że skąpana w deszczu stolica pojawia się w tekście wielokrotnie, to nie ona jest na pierwszym planie. Piosenka opowiada nastrojową historię zagubionych w wielkim zalanym deszczem mieście dwojga ludzi, którzy spotkali się gdzieś pomiędzy kroplami. I do tego to wszystko w rytmie ska.

  Niezdecydowana

  Moim utworem o Warszawie jest piosenka T.Love mające w tytule stolicę. Z jednej strony pełno w tym kawałku niepoprawnych treści, przedstawiających Warszawę w mało wyidealizowany sposób, ale jakże prawdziwy! Bo czy da się kochać ideał? Moim zdaniem nie i dlatego te pełne trafnych spostrzeżeń słowa o stolicy tak nas pociągają, tak jak pociąga nas Warszawa - pełna kontrastów i chyba ciągle jeszcze dla wielu z nas nieznana.

  scamp93

  Uwielbiam "Sen o Warszawie". Dla mnie jest to ponadczasowy utwór, który opisuje piękno naszej stolicy. Jest to jedna z tych piosenek, które słucham z przyjemnością do dnia dzisiejszego. W dodatku zaśpiewana przez najlepszego polskiego wokalistę wszechczasów - śp. Czesława Niemena. Utwór ten ma także dla mnie znaczenie personalne. Warszawa, choć doszczętnie zniszczona po Wojnie, została odbudowana właśnie przez Polaków i w ciągu wielu lat nieustannie się zmienia. Choć nie ma tak bogatej architektury jak Kraków czy Wrocław - jest miejscem szczególnym. Kocham ją za tą zieleń wokoło, która pozwala mi wygodnie się zrelaksować w parku z ukochaną książką na kolanach. Również za Pałac Kultury i Nauki, gdzie w dzieciństwie wraz z rodzicami przychodziliśmy co niedzielę, aby zobaczyć jej piękny widok z 30. piętra. Warszawa to także zapierające dech w piersiach Łazienki. W ciągu wielu lat nasza stolica się zmienia,a piosenka "Sen o Warszawie" wciąż jest aktualna. Z kaźdym słowem to miasto się identyfikuje. Nawet dziś, choć czasy są nieco inne - klimat i piękno Warszawy nadal pozostaje takie, jakie przedstawiono w piosence Cz. Niemena .

  babcia

  Tak się zastanawiam że nie ma chyba brzydkiej piosenki o Warszawie. Przenuciłam sobie ich sporo i wszystkie są super. Każda z nich przedstawia Warszawę wg tego jak ją tekściarz i kompozytor czują. Lubię piosenkę Muńka Staszczyka "Zielony Żoliborz, ......", lubię te które w tej chwili są demede ze względu na okres w jakim powstały czyli np. "Jak przygoda to tylko w Warszawie", "Autobus czerwony" czy też "Zbudujemy nowy dom, jeszcze jeden nowy dom". Ale niewątpliwie najbardziej mnie wzrusza wywołując gęsią skórkę i łzy "Warszawo ma" w wykonaniu Zofii Mrozowskiej w "Zakazanych piosenkach"

  ola.wojcicka

  To ja nie będę oryginalna, bo moją ulubioną piosenką jest "Sen o Warszawie" Niemena. Piękny tekst i wspaniały głos Czesława wygrywają ze wszystkimi innymi piosenkami o Warszawie, chociaż "Nie ma cwaniaka na Warszawiaka" z tym teledyskiem też jest mistrzowska, ale jednak bez porównania najlepszy jest Niemen.

  lulu

  Najbardziej lubię piosenkę w wykonaniu Mieczysława Fogga " Piosenka o mojej Warszawie", za jej klimat i piękny tekst wyciskający łzy z oczu. Uważam ją za ponadczasową i niezniszczalną, szczególnie dla rodowitych warszawiaków z pokolenia na pokolenie.

  pantera45

  "W moich snach znów Warszawa, pełna ulic , placów, drzew " to jest jedna z piosenek o Warszawie, którą nucę od iluś lat. "STACJA WARSZAWA" Lady Pank z tekstem Andrzeja Mogielnickiego i muzyką Jana Borysewicza. Tej piosenki się nie da zapomnieć, raz ją usłyszałam i już nie do wymazania z pamięci. Piosenka ma w sobie "to coś" i to Coś przez duże CCCCCCCCCCC

  Nati

  "Sen o Warszawie" Czesława Niemena. Jedna z najpiękniejszych piosenek, jednego z najwspanialszych piosenkarzy Polskiej Sceny Muzycznej. Robi na mnie ogromne wrażenie, aż łza w oku sie czasami zakręci jak słyszę ten niesamowity utwór.

  peter

  Nie jestem oryginalna bo najbardziej lubię piosenkę T LOVE o tytule Warszawa. KOcham to miasto interpretowane przez Panią Staszkę Celińską i T LOVE. Ta piosenka jest dla mnie sentymentalną podróżą po moim mieście dzieciństwie...po Warszawie zielonej, niedoskonałej-ale pięknej i urokliwej. Kojarzy mi się tez z moją babcią-ktora mieszkała na Zoliborzu.

  P.S. niestety nie mam FB i proszę nie każcie każdemu go zakładać. W tym czasie wolę czytać, poznawać świat innymi zmysłami...

  LucySnowe

  Bezkonkurencyjnie "Warszawa da się lubić" - piosenka stara, a dobra. Wszak "tu szczęście można znaleźć, tutaj serce można zgubić", nikt chyba nie zaprzeczy!

  zabanka

  Dla mnie wyjątkowa jest "Warszawa" grupy T.LOVE, w której zawsze odnajduję jakiś kawałek siebie i czegoś co szarpie struny głęboko we mnie - wtedy kiedy powstała, a ja byłam licealistką, jak i teraz w aranżacji Pani Celińskiej, gdy w duszy grają inne emocje, a piosenka nabiera nowych znaczeń i odcieni.