W Cannes odbywają się najbardziej prestiżowe targi nieruchomości w Europie - MIPIM 2017. To własnie na nich rozdano nagrody, a jedna z nich trafiła do Warszawy.

Warszawa już po raz drugi zwyciężyła w rankingu przygotowanym przez wydawnictwo Financial Times. Nic dziwnego, to miasto z największym PKB w kraju, co wpłynęło na wysoką pozycję w kategorii potencjał gospodarczy. Podczas wyróżniania naszego miasta brano też pod uwagę fakt, że inwestorzy cenią sobie dostęp do wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Doceniono także ilość studentów, którzy podjęli się nauki w językach obcych, a także nasz potencjał porównano do takich miast, jak Frankfurt czy Paryż. Poza tym - jak podaje urząd miasta - szacuje się, że w wyniku ruchu w sektorze usług finansowych mogłoby powstać 30 tys. nowych miejsc pracy w całym kraju.

Warszawa to także jedno z najszybciej rozwijających się miast w Unii Europejskiej. Na targach dostrzeżono także zieleń w mieście (jedna czwarta miasta), świetną infrastrukturę - nowoczesną i przyjazną środowisku komunikację miejską i sieć rowerowa o długości 490 kilometrów, a także unikatowe obszary naturalne wzdłuż przecinającej miasto Wisły.

- Bardzo mnie cieszy to wyróżnienie. To pokazuje, że nasze nieustanne dążenia do pomnażania potencjału rozwojowego miasta są zauważane i doceniane. Warszawa to znakomite miejsce do inwestowania i dobre miejsce do życia - powiedziała po odebraniu nagrody Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy.

Targi potrwają do 17 marca. Warszawskie stoisko pojawia się na nich co roku, a stolica jest na nim zaprezentowana i doceniana jako miasto o dużej dynamice rozwoju i z dużym potencjałem inwestycyjnym.


Zobaczcie też: Perfumy "Warszawa". Powstał zapach, który ma kojarzyć się z naszym miastem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!