Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warszawa Singera 2018. Program dla rodzin z dziećmi. W planach warsztaty z robienia amuletów i rodzinny spacer

ezol
Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera jak co roku zaprasza dzieci i rodziców na różnorodne zajęcia, zabawy i warsztaty. Dzięki uczestnictwu w nich dzieci mogą poznać elementy kultury żydowskiej, która jest ważnym filarem dziedzictwa kulturowego Warszawy i Polski. W tym roku Festiwal trwa od 25 sierpnia do 2 września. Jest doskonałą okazją, by ciekawie spędzić czas na przełomie ostatnich dni wakacji i początku roku szkolnego. Szczegóły w artykule poniżej.
Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera jak co roku zaprasza dzieci i rodziców na różnorodne zajęcia, zabawy i warsztaty. Dzięki uczestnictwu w nich dzieci mogą poznać elementy kultury żydowskiej, która jest ważnym filarem dziedzictwa kulturowego Warszawy i Polski. W tym roku Festiwal trwa od 25 sierpnia do 2 września. Jest doskonałą okazją, by ciekawie spędzić czas na przełomie ostatnich dni wakacji i początku roku szkolnego. Szczegóły w artykule poniżej. fot. materiały prasowe
Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera jak co roku zaprasza dzieci i rodziców na różnorodne zajęcia, zabawy i warsztaty. Dzięki uczestnictwu w nich dzieci mogą poznać elementy kultury żydowskiej, która jest ważnym filarem dziedzictwa kulturowego Warszawy i Polski. W tym roku Festiwal trwa od 25 sierpnia do 2 września. Jest doskonałą okazją, by ciekawie spędzić czas na przełomie ostatnich dni wakacji i początku roku szkolnego. Szczegóły w artykule poniżej.

Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera 2018 trwa od 25 sierpnia do 2 września. Bogata oferta programu jak co roku uwzględnia najmłodszych uczestników, dzięki czemu festiwal jest doskonałą okazją, by ciekawie spędzić czas na przełomie ostatnich dni wakacji i początku roku szkolnego.

Przyjemne z pożytecznym, czyli nauka i zabawa w jednym

Warszawa Singera 2018 zapewni zabawę i naukę chociażby na warsztacie „Amulety żydowskie”, prowadzonym przez Hannę Kossowską, wybitną animatorkę i propagatorkę kultury żydowskiej. Uczestnicy dowiedzą się, jakie jest pochodzenie i symbolika amuletów żydowskich, będą też mogli samodzielnie wykonać gwiazdy, hamsy czy litery hebrajskie.

Dużo przyjemnej edukacji dostarczy dzieciom i ich rodzicom spacer „Śladami pana Singera”. Będzie to wycieczka po zakamarkach Warszawy, inspirowana książką „Warszawiacy” Małgorzaty Ruszkowskiej (Wydawnictwo Dwie Siostry). Spacer poprowadzą Anna Pietruszka-Dróżdż i Sylwia Markowska.

Warszawa Singera 2018 - spektakl dla dzieci, warsztaty plastyczne

Teatralną propozycją dla dzieci jest spektakl Teatru Żydowskiego „Ostatni Syn”. Przedstawienie wyreżyserowane zostało przez Przemysława Jaszczaka, według scenariusza Magdy Fertacz, ze scenografią Mariki Wojciechowskiej, muzyką Piotra Klimka i projekcjami Aleksandry Ołdak. „Ostatni Syn” to spektakl – projekt edukacyjny, który pozwala odkryć tajniki wierzeń i religii świata, nie tylko młodym odbiorcom.

Animatorzy z Muzeum Historii Żydów Polin przygotowali Warsztaty literacko-plastyczne dla rodzin z dziećmi. Mają one formę gry terenowej. Uczestnicy spotkają się w bajkowym świecie pełnym niespodzianek i zagadek ukrytych w tekstach Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Z tabletami w rękach będą poszukiwać skarbów, rozwiązywać zagadki i wykonywać specjalne zadania. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Łąka Leśmiana”.

Propozycje dla dzieci znajdą się także w programie „Oblicza Jidyszkajt” - dnia otwartego w Centrum Kultury Jidish. Jest to wyjątkowe na mapie Warszawy miejsce, jego działalność skupiona wokół kultury i języka Żydów aszkenazyjskich.

Festiwal Kultury Żydowskiej - propozycja dla rodziców

Polecamy także – rodzicom i nie tylko – wykład Moniki Krajewskiej „Dziecko w tradycji żydowskiej”. Bogato ilustrowana prelekcja poprowadzi nas od okresu oczekiwania na dziecko, poprzez narodziny, obrzezanie chłopców oraz „powitanie córki”, po pierwsze wizyty w synagodze i pierwsze kroki w życiu religijnym. Zobaczymy obrazy, fotografie, miniatury ze średniowiecznych rękopisów oraz przedmioty takie jak np. amulety dla noworodka i położnicy, narzędzia mohela i „wimple” – taśmy do związywania zwoju Tory, zdobione przez mamy i ciocie w hafty obrazujące przyszłe życie chłopca.

Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera 2018 to jest szczególna, jubileuszowa edycja Warszawy Singera. Festiwal odbywa się po raz piętnasty, a fundacja Shalom, jego organizator i pomysłodawca, obchodzi trzydziestolecie istnienia. W tym roku program festiwalowy jest szczególnie bogaty i międzynarodowy. Wiele znanych i lubianych gwiazd polskich i zagranicznych, koncerty, spektakle, kabarety, promocje literackie, spacery, spotkania z pisarzami i artystami, warsztaty – to szeroka oferta, w której osoby w każdym wieku znajdą coś atrakcyjnego dla siebie.

Część wydarzeń jest biletowana, a na część można wejść nieodpłatnie pobierając zaproszenia.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto