Warszawa prawie 30 lat temu. Z okien tramwaju śledzimy stolicę Polski na chwilę przed upadkiem PRL.

Bez linii metra, większości wieżowców, za to z dwupasmowym Krakowskim Przedmieściem i słynnymi Ikarusami na drogach. W internecie pojawił się film dokumentujący przejazd tramwajami przez Warszawę, w lipcu 1989 roku - czyli zaraz po pierwszych wolnych wyborach.

Przenosimy się prawie 30 lat wstecz, żeby zobaczyć Warszawę na chwilę przed boomem gospodarczym. Półgodzinne wideo zaczyna się przy rondzie Dmowskiego, dalej pojawia się plac Konstytucji wypełniony tandetnymi budkami, plac Zbawiciela bez charakterystycznego ronda czy okolice Wilanowskiej jeszcze bez metra.

W trakcie przejazdu widzimy plac Zawiszy, rondo Babka (obecnie Radosława), tunel trasy W-Z czy Pragę i pętlę Kawęczyńska-Bazylika. W tle Polonezy i „duże Fiaty”. Na końcu gratka, trolejbusy, które kiedyś jeździły po stolicy. Zobaczcie, jak wyglądało życie tamtej Warszawy.
Zobaczcie też: Tajemnice Metra Warszawskiego. Laserowe skanery, system kamer i automatyczne sterowanie pociągami


Po 1945 r.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!