Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warszawiacy czekali na to latami. Będą windy na pl. Na Rozdrożu

red
Warszawiacy czekali na to latami. Będą windy na pl. Na Rozdrożu
Warszawiacy czekali na to latami. Będą windy na pl. Na Rozdrożu ZDM
Trasa Łazienkowska będzie dostępna dla osób z ograniczoną mobilnością. W pierwszej kolejności zmiany czekają węzeł przesiadkowy na pl. Na Rozdrożu. ZDM ogłosił przetarg na projekt zmian na placu – powstaną windy na przystanki autobusowe i nowe przejście dla pieszych.

Likwidacja barier architektonicznych to jedno z priorytetowych działań władz Warszawy. Na poprawki w kilkudziesięciu miejscach w tym roku wydano 2,2 mln złotych. Bariery architektoniczne usuwane są również przy okazji realizacji większych projektów: dzięki przebudowie skrzyżowań powstały naziemne przejścia u zbiegu Alej Jerozolimskich i ul. E. Plater, na Czerniakowskiej przy Chełmskiej, na Jagiellońskiej przy Kotsisa czy na Powsińskiej przy Okrężnej i św. Bonifacego. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych przygotowuje dokumentację (projekt oraz konieczne decyzje) budowy wind na most Józefa Poniatowskiego.

Teraz czas na zmiany na pl. Na Rozdrożu. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na dokumentację projektową dotyczącą kompleksowej przebudowy tego ruchliwego węzła przesiadkowego. To pierwszy etap programu "Dostępna Łazienkowska", zakładającego poprawę dostępności wszystkich 11 węzłów przesiadkowych. Program powstał dzięki wspólnym staraniom władz Warszawy, Radnych miasta i dzielnicy Śródmieście, Ochota i Praga-Południe.

Przebudowa placu będzie obejmować budowę wind na przystanki autobusowe na Trasie Łazienkowskiej oraz przebudowę schodów i samych przystanków. Perony zostaną poszerzone, wyposażone w więcej miejsc do siedzenia oraz wyższy, profilowany krawężnik, który ułatwi wsiadanie do autobusu. Przystanki wyposażone zostaną w tablice SIP.

Zmian doczeka się również górny poziom węzła. Wyznaczymy brakujące przejście dla pieszych po zachodniej stronie Al. Ujazdowskich, przez wlot ul. Koszykowej. Dziś można tam przejść tylko po schodach, pod ziemią. Powiększymy również przestrzeń dla pieszych, likwidując powierzchnie wyłączone z ruchu i uporządkujemy ruch rowerowy na placu.

Na oferty w przetargu czekamy do 6 listopada. Wybrany projektant będzie miał ok. 11 miesięcy na przygotowanie i uzgodnienie dokumentacji, prace w terenie zaplanowano na przełom 2018 i 2019 roku.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto