Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warszawska Karta Miejska. Do końca września trzeba będzie wgrać e-hologram [INSTRUKCJA]

Redakcja
Warszawska Karta Miejska. Trzeba będzie wgrać e-hologram
Warszawska Karta Miejska. Trzeba będzie wgrać e-hologram Kamila Stańczyk
Posiadacze Karty Warszawiaka lub Karty Młodego Warszawiaka muszą liczyć się ze zmianami. Do 30 września będą musieli wymienić papierowy hologram na zapis elektroniczny, czyli tzw. e-hologram.

Warszawska Karta Miejska. Do końca września trzeba będzie wgrać e-hologram

Osoby, które posiadają karty z papierowymi hologramami i nadal chcą korzystać z przysługujących im ulg, muszą do końca września tego roku wgrać na swoje karty tzw. e-hologramy. Aby to zrobić, nie trzeba będzie stać w kolejce do Punktu Obsługi Pasażera ani do Wydziału Obsługi Mieszkańców w urzędzie dzielnicy. Zarząd Transportu Miejskiego zadbał o to, aby e-hologramy mogły zostać wgrane w biletomatach.

W większości biletomatów, w których można kodować bilety długookresowe, funkcja została uruchomiona 17 lutego. Będzie to więc ponad 1270 urządzeń w autobusach i około 600 stacjonarnych. Jedynie w 36 automatach, znajdujących się na stacjach II linii metra, nie będzie można wgrać e-hologramów.

Proces kodowania hologramów jest bardzo prosty. Po włożeniu karty do czytnika należy wybrać opcję wgrania e-hologramu. Potem trzeba potwierdzić, że w dalszym ciągu posiadamy uprawnienia do korzystania ze zniżek. Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z regulaminem i oświadczenie, że zgadzamy się na okazanie, na wezwanie ZTM, stosownych dokumentów poświadczających uprawnienia do Karty Warszawiaka. Potem pozostaje już tylko wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Po wgraniu e-hologramu można wyjąć kartę z czytnika.

Jeśli pojawi się komunikat, że karty nie ma na liście uprawnionych do wgrania nowego hologramu, należy pójść do Punktu Obsługi Pasażera ZTM z wymaganymi dokumentami.

E-hologramy można również wygrywać we wspomnianych POP-ach i WOM-ach. Wówczas należy ze sobą zabrać dowód tożsamości oraz jeden z dokumentów: pierwszą stronę PIT z prezentatą urzędu skarbowego, zaświadczenie z urzędu skarbowego, Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO) wraz z pierwszą stroną PIT-u, gdy rozliczamy się przez Internet. Osoby, które jeszcze nie mają Karty Warszawiaka a chciałyby ją uzyskać, również powinny zgłosić się do POP lub WOM z jednym z wyżej wymienionych dokumentów.

Elektroniczne hologramy, które zostaną wgrane w tym roku, będą obowiązywały do 30 września 2017. Zanim zdecydujemy się na wgranie e-hologramy, powinniśmy pamiętać, że będą one ważne dopiero od początku października. Do tego czasu, czyli do końca września, poświadczeniem uprawnienia do ulg i zniżek w ramach Karty Warszawiaka/Młodego Warszawiaka będą hologramy papierowe. Dlatego osoby, które mają hologramy naklejone na kartę nie powinny ich z niej usuwać.

Czytaj też: Nowe autobusy w Warszawie. ZTM podpisał umowę na 100 pojazdów



Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Parada Motocyklistów w Łodzi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto