Warszawski Park Fontann otwarty [zdjęcia, wideo]

Zmarznięty kilkutysięczny tłum skryty pod parasolami podziwiał inaugurację nowej atrakcji Warszawy.

Wszystko o Multimedialnym Parku Fontann


Multimedialna fontanna imponuje rozmachem: 367 dysz wyrzuca wodę na wysokość aż 25 metrów. W ciągu minuty aż 30 milionów litrów wody przepływa (w obiegu zamkniętym) przez całą konstrukcję. Jednak największe emocje związane były z ekranem stworzonym z mgiełki wodnej, który ma służyć do wyświetlania na nim filmów. Oczekiwania były wysokie… Zaledwie kilkanaście minut po rozpoczęciu widowiska licznie zgromadzona widownia dała odpowiedź, jak ocenia wodne show.

Wodny niewypał?

Setki osób masowo zaczęły opuszczać miejsce imprezy. – To miało być coś spektakularnego, a tymczasem… bez rewelacji. Ot, kolorowe strumienie tryskającej wody i jacyś tancerze – mówił rozczarowany Tomek, szturmując w wielkim tłoku drogę wyjściową.

Inni widzowie przekonywali, że gdyby fontannowy pokaz zachwycił ich tak, jak się spodziewali, wytrzymaliby nawet przejmujące zimno i intensywne opady deszczu. – Spektakl na inaugurację nie zaciekawił mnie. Mało efektowny. Nawet ten ekran z mgiełki nie powalił na kolana. Najbardziej irytował mnie głos Olgierda Łukaszewicza, który był narratorem – stwierdziła Dominika. Aktor czytał fragmenty tekstów z klasyki literatury, m.in. „Przemiany” Owidiusza czy „Raj utracony” Miltona. – Mówił ze zbytnią przesadą w ekspresji, ciężko się tego słuchało – dodała.

Zobacz: Przygotowania do otwarcia Parku Fontann [zdjęcia]

Spektakl pt. „Magia żywiołów” miał pokazać, jak z chaotycznego świata złożonego z ognia, wody, powietrza i ziemi rodzi się świat harmonii. Tryskające fontanny współgrały ze specjalnie dobraną muzyką. Nie zabrakło także laserów i pokazów pirotechnicznych.

– Zawiodłem się poziomem długo oczekiwanego przez wielu wydarzenia. Jak widać, nie tylko ja – powiedział Tomek, pokazując tłum wychodzący z miejsca imprezy tuż po jej rozpoczęciu. – Tyle pieniędzy poszło na tę atrakcję, a kryzys finansowy w poszczególnych dzielnicach Warszawy pogłębia się – skomentował.

Koszt wykonania parku fontann wyniósł niemal 11,5 mln zł.

Wisła wraca do miasta

Multimedialny Park Fontann to kolejna atrakcja, która zbliża Wisłę do miasta, a mieszkańców do Wisły. Rzeźby Magdaleny Abakanowicz, Centrum Nauki Kopernik, plaże, a teraz także fontanny na Podzamczu mają sprawić, że warszawiacy częściej będą spędzać wolny czas nad rzeką.

Fontanny zatańczą co sobotę

30-minutowe pokazy fontann można oglądać w soboty od maja do września. W okresie czerwiec – sierpień będą się rozpoczynać o godz. 21.30, natomiast w maju i we wrześniu o godz. 21. Widowiska uatrakcyjni muzyka klasyczna we współczesnej aranżacji.




Zobacz również:
Warszawa potrzebuje więcej fontann?
Zniszczyli fontannę w Ogrodzie Saskim

Redaktor

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

17.01.2015, 11:05

28.05.2011. Nie wiecie, czy 28.05.2011 będzie pokaz multimedialny? Czy może ze względu na wizytę też odwołają?

17.01.2015, 11:01

no nie ma się co oszukiwać. porażka na całej linii, przedstawienie takie sobie, kilka miesięcy pracy niby i koleś tańczył z flagą, później drugi z sześcianem, jeden zjechał z dźwigu, kolorowe światełka, trochę muzyki, zachwyconym mogę tylko współczuć, organizacja fatalna, ochrona niby była, bramki, ale na pokaz dostało się mnóstwo nietrzeźwych, mnóstwo spożywało alkohol, po 15 minutach ludzie rzucili się do wyjścia, mało się nie zadeptali, ochrona była bezradna, bo pilnowali tylko bramek, ale nie żałuję że poszłam, przynajmniej już wiem jakie imprezy omijać

17.01.2015, 11:01

tłumy. Mimo że stałem daleko i praktycznie nic nie widziałem to i tak mi się podobało...
Przydałby się jakiś telebim...
tylko gdyby ludzie mający parasole trochę uważali było by lepiej..

17.01.2015, 11:01

odp:bilety. Jeśli to jest pytanie-prowokacja to odpowiedź brzmi: na ostatnim piętrze Pałacu Kultury za 200 zł

Jeśli naprawdę nie wiesz, to pokazy nie są płatne.

17.01.2015, 11:01

Było super. A ja powiem, że takiego rozmachu dawno nie widziałem. W artykule powinno zostać ocenione WYDARZENIE, a nie OKOLICZNOŚCI rzutujące na jego odbiór (czyli pogoda). Deszcz potrafi zepsuć każdą imprezę. Wiem co mówię: szczególnie da się to odczuć na imprezach 2-dniowych, gdzie 1 dnia pada deszcz, który psuje wszystkim humory, natomiast dnia 2 kiedy świeci słońce zupełnie inaczej ogląda się widowisko. Od strony piro - Barcelona wymięka i to po 100-kroć ;) Pokaz przeprowadzony z tak ogromnym rozmachem możliwy jest chyba tylko w Wawie ;)

17.01.2015, 11:01

bilety. a na te fontanny to gdzie można kupić bilety?

17.01.2015, 11:01

Relacja tv. Pod tym linkiem można zobaczyć kilka dobrych ujęć z pokazu (fragment relacji z Wiadomości):

http://tvp.info/wiadomosci/tematy/park-fontann-w-warszawie-juz-otwarty/4461168

A tutaj link do dzisiejszego wydania Wiadomości, gdzie można obejrzeć całą relację (od 17 min 23 sekundy):

http://tvp.info/wiadomosci/wideo/08052011-1930/4345179

17.01.2015, 11:01

poszedłem, zobaczyłem, powróciłem,. wrażeń nie mam żadnych bo nie ma po czym

17.01.2015, 11:01

.. Nie byłam, nie widziała, nie udzielam się. ;)

17.01.2015, 11:01

komentarze. @fan wawy: prosimy bez wulgaryzmów, takie komentarze będą usuwane

@rysiek: szykuje się do Ciebie większa wycieczka :)

17.01.2015, 11:01

@ Rysiek. Ja również z góry dziękuję za zaproszenie do siebie Ryśku. Wrocław słyszałem, że ładny a już kilka ładnych lat minęło od ostatniej wizyty.
A czy mogę przyjechać z żoną. Znajdziesz u siebie tyle miejsca, bo jak rozumiem to Cor7ez już zajmuje jedno legowisko.

17.01.2015, 11:01

Moze jestem w bledzie ale zawsze ktos inny moze tez to sprawdzic. Witam,
Wlasnie ogladalem na Youtube film z otwarcia Parku Fontann w Warszawie. Super przedstawienie a zarazem i kompromitacja. Wykrylem dosc powazny blad w tlumaczeniu na jezyk angielski powitania.

Uzyto sformulowania WELCOME IN WARSAW a powinno byc WELCOME TO WARSAW. Prosze sprawdzic w slownikach dla pewnosci ale ja uwazam to za kompromitujacy blad ze strony organizatorow i projektantow.



Pozdrawiam.





Michal Z

17.01.2015, 11:01

Wspaniałe!. Nie rozumiem trochę tych narzekań, przecież to nie wina organizatorów, że padał deszcz i ludzie trzymali parasolki - po prostu pech, że taka pogoda się trafiła, ale czy to jest powód, żeby wygwizdywać p. prezydent? Samo widowisko było wspaniałe i zrobione z rozmachem. Ciekawie je zorganizowano, podobały mi się hologramy na fontannach i sztuczne ognie. Cotygodniowe pokazy na pewno będą atrakcją. Fajnie, że władze dbają, żeby coś się działo w Warszawie. Dlaczego Polacy umieją tylko marudzić? Gusta są różne, ale chyba mówienie, że pokaz był nieefektowny jest grubą przesadą. Jedne co faktycznie szwankowało to komunikacja - można było wcześniej napisać jak będzie to zorganizowane.

17.01.2015, 11:01

do Maćka. Maciek, weź przeczytaj sobie komentarze ludzi którzy byli http://www.facebook.com/#!/event.php?eid=167208003337519 każdy ma prawo do własnego zdania

17.01.2015, 11:01

Ten artykuł to niewypał. Zupełnie przeinacza rzeczywistość. Pokaz był świetny, zrobiony z dużym rozmachem, włożono w niego mnóstwo pracy i serca, narrator mówił idealnie, ciekawie dobrana muzyka. Być może część osób wyszło w trakcie, bo pogoda była fatalna, niektórzy nie mieli także dobrych miejsc do oglądania, ale nie prawdą jest że zaraz po rozpoczęciu ludzie zaczęli "masowo" opuszczać imprezę. Większość ludzi mimo deszczu czekała do końca, nagradzając pokaz gromkimi brawami. Nie wiem czego oczekiwał "Tomek" od pokazu multimedialnej fontanny, jeśli nie kolorowych strumieni wody połączonych z muzyką, może trzęsienia ziemi zabrakło? Nie wiem też co miał na celu autor pisząc taki artykuł. Niech zastanowi się nad sobą, bo zamiast nastawiać ludzi pozytywnie na nową, wspaniałą atrakcję miasta, przedstawia wszystko w ciemnych barwach, opierając się na opinii niepocieszonego "Tomka". Wstyd!