Jeden z małych pacjentów Warszawskiego Szpitala dla Dzieci przy ul. Kopernika w towarzystwie wiceprezydenta Warszawy Jacka Wojciechowicza, przeciął wstęgę, symbolicznie otwierając nowy ośrodek rehabilitacji w tej placówce.

Miasto stołeczne dba o swoje placówki zdrowotne. Mamy 10 szpital i 20 ZOZ-ów. Blisko 800 milionów złotych zostało przekazane na remonty i wyposażenie. Poza szpitalem na Solcu, trwają inwestycje. Solec jest pierwszą spółką, która działa jako miejski szpital i ma się coraz lepiej. Nasza służba zdrowia jest na europejskim poziomie i nie mamy się czego wstydzić. Co nie znaczy, że nie możemy wielu rzeczy poprawić - podkreślił wiceprezydent Jacek Wojciechowicz.

Czytaj także: Wylotówki z Warszawy do remontu. Na jak długo utkniemy w korkach?

Izabela Marcewicz–Jendrysik, dyrektor Warszawskiego Szpitala dla Dzieci wyraziła nadzieje, że placówka „za dwa tygodnie będzie mogła przyjąć pacjentów w nowych pomieszczeniach". – Oferujemy szerokie spektrum usług rehabilitacyjnych dla dzieci i młodzieży. Obecnie w mojej placówce trwa modernizacja oddziału pediatrycznego oraz przychodni przyszpitalnej. Prace postępują zgodnie z harmonogramem. Z końcem roku je otworzymy – dodała.

W uroczystości obok przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki udział wzięli: Ligia Krajewska, wiceprzewodnicząca Rady m. st. Warszawy i Dariusz Ajdukiewicz dyrektor Biura Polityki Zdrowotnej Ratusza.

Światowej klasy ośrodek o powierzchni 780 m2 powstał w miejsce budynku przeznaczonego wcześniej dla administracji. Na trzech piętrach znajdują się sale do ćwiczeń rehabilitacyjnych z bogatym zapleczem fizykoterapii (hydroterapia, elektroterapia, magnetoterapia, światłolecznictwo, krioterapia, elektroterapia, magnetoterapia, światłolecznictwo, krioterapia), gabinety lekarskie i miejsce wypoczynku dla najmłodszych. W ośrodku dziennie będzie mogło być rehabilitowanych 140 dzieci. Nowa placówka została sfinansowana z budżetu miasta.Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!