Warszawski Uniwersytet Medyczny wznawia budowę nowoczesnego Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego przy ul. Księcia Trojdena. Kompleks za blisko 115 mln złotych ma być gotowy do końca listopada przyszłego roku.

Na tę inwestycję studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego czekali już od kilku lat. W grudniu, po prawie rocznym opóźnieniu, ma ruszyć II etap budowy nowoczesnego Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego przy ul. Księcia Trojdena na warszawskiej Ochocie. Dokończenie prac możliwe jest dzięki umowie na dofinansowanie, którą władze WUM-u podpisały pod koniec sierpnia z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytutem Badawczym. - Oto dzisiaj robimy wielki krok do otwarcia Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego. Droga do tej chwili, do momentu rozpoczęcia drugiego etapu powstania obiektu nie była prosta. Na tej drodze spotkaliśmy wiele osób, które pomogły mojemu zespołowi rektorsko-prorektorskiemu i administracyjnemu w osiągnięciu celu – podkreślał podczas uroczystego podpisania umowy prof. Marek Krawczyk, rektor WUM-u

Wielkie otwarcie pod koniec 2015 roku
Pierwszy etap budowy, który zakończył się w sierpniu tego roku, obejmował wykonanie kompleksu w stanie surowym zamkniętym. Teraz władze uczelni planują do 30 listopada wyłonić nowego wykonawcę i podpisać z nim umowę, tak aby prace wykończeniowe w Centrum mogły ruszyć już z początkiem grudnia. Według harmonogramu II etap inwestycja ma zakończyć się do 30 listopada 2015.

Czytaj także: Nowy gmach UW na ulicy Dobrej. Kolorowe ściany i szklana elewacja [ZDJĘCIA]


Kompleks o łącznej powierzchni ponad 20 tys. m kw. składa się z pięciu budynków, w których znajdą się: basen olimpijski, basen szkoleniowy, hala sportowa, specjalistyczne sale sportowe przeznaczone m.in. do fitness i sztuk walki, zaplecze techniczne i szatniowo-sanitarne służące fizjoterapii, ścianka wspinaczkowa, a także kręgielnia i siłownia. Wszystkie budynki łączyć będzie podziemny parking ze 175 miejscami dla samochodów. Centrum zostanie wyposażone także w instalacje solarne, panele fotowoltaiczne i system wykorzystywania deszczówki, które mają zmniejszyć koszty eksploatacyjne obiektu oraz zwiększyć jego funkcjonalność. - Centrum Sportowo Rehabilitacyjne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego będzie otwarte nie tyko dla studentów WUM, ale wszystkich uczelni warszawskich. Kompleks sportowy umożliwi kształcenie specjalistów w zakresie nowoczesnych technologii medycznych, przede wszystkim studentów kierunków lekarskiego, lekarsko-dentystycznego i farmaceutycznego – informuje w oficjalnym komunikacie prasowym Marta Wojtach, rzecznik WUM-u. W Centrum mają być także prowadzone badania nad nowoczesnymi technikami rehabilitacyjnymi oraz szkolenia dla studentów w zakresie propedeutyki rehabilitacji. Oprócz żaków z Centrum skorzystać będą mogli także pacjenci, dla których przygotowana zostanie specjalna oferta zajęć rehabilitacyjnych.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!