Nie wiesz jak segregować odpady? Chcesz otrzymać sadzonki krzewów? Przynieś plastik, metal, papier, szkło, elektrośmieci, a dostaniesz sadzonkę. Warszawskie Dni Recyklingu ruszają już w ten weekend.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W sobotę rozpoczynają się Warszawskie Dni Recyklingu. W każdej warszawskiej dzielnicy, w godz. 10.00-13.00 odbędą się pikniki, na których przyniesione surowce wtórne, będzie można wymienić na sadzonki. W niedzielę, 7 września w godz. 11.00-17.00 na terenie Agrykoli, odbędzie się wielki, rodzinny finał akcji.

Warszawskie Dni Recyklingu to cykliczna impreza, której celem jest szerzenie zachowań przyjaznych środowisku oraz promowanie wśród warszawiaków recyklingu jako szansy na rozsądne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi.

Poprzednie Warszawskie Dni Recyklingu odbywały się zwykle w maju. W tym roku wydarzenie zostało przeniesione na wrzesień. Zmiana terminu związana jest z obowiązywaniem od 1 sierpnia 2014 r. nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w całej Warszawie. W trakcie imprezy mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się o szczegółach funkcjonowania nowego systemu oraz zasadach segregowania odpadów. Dla warszawiaków będzie to okazja poznania firm, które realizują odbiór śmieci z terenu ich nieruchomości.

W tym roku po raz pierwszy zaplanowano aż 18 edycji dzielnicowych. 6 września w godzinach 10.00-13.00 w każdej dzielnicy będzie funkcjonował punkt informacyjno-edukacyjny dotyczący nowych zasad segregowania odpadów oraz zbiórka: plastiku, metalu, papieru, szkła i elektrośmieci. W tym dniu, sobotnie punkty zbiórki elektrośmieci będą przeniesione w miejsca, w których odbywają się edycje dzielnicowe Warszawskich Dni Recyklingu.

Na finał Warszawskich Dni Recyklingu przygotowano liczne atrakcje. Dla najmłodszych przewidziano quizy, konkursy, warsztaty i zabawy związane z ekologią i przyrodą. Nie zabraknie też propozycji związanych ze sportem (sztafeta memorecyklingowa, układanie puzzli recyklingowych, zabawy terenowe, wielkoformatowe gry planszowe). Uczestnicy finału będą mieli okazję dowiedzieć się ciekawych informacji na temat kompostowania (słoje z kompostem do oglądania, porady dotyczące prawidłowego kompostowania) oraz powtórnego wykorzystania przedmiotów przeznaczonych do recyklingu.

Podczas finału Warszawskich Dni Recyklingu na Agrykoli, przyniesione surowce wtórne również będzie można wymienić na sadzonki.

Tegoroczne Warszawskie Dni Recyklingu zostaną zrealizowane w ramach wydarzenia "Warszawa jest trendy", czyli 50 imprez w 50 godzin non stop. Warszawa przygotowała na koniec lata niewyczerpaną serię wydarzeń muzycznych, teatralnych, kulinarnych, imprez klubowych, sportowych, rekreacyjnych, plenerowych i atrakcji typowo miejskich.Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!