Warszawskie Orły poległy we Wrocławiu

Mateusz Gotz
Nie będą miło wspominać wyjazdu na mecz do Wrocławia futboliści Warsaw Eagles, którzy 0:19 przegrali z zespołem The Crew Wrocław. Gospodarze zwycięstwo zapewnili sobie, dzięki punktom w pierwszej i w trzeciej kwarcie.

Bohaterem meczu był zawodnik wrocławskiej drużny, Kamil Ruta. To jego dynamiczne akcje zadecydowały o tym, że już po trzeciej kwarcie stołeczni futboliści wiedzieli, że tego meczu nie wygrają. Nienajlepiej zawodnicy Warsaw Eagles trafili z arbitrami tego meczu. Rzadko się zdarza, aby trzykrotnie zdobywać punkty z przyłożenia i nie zdobyć żadnego punktu. Tak stało się w opisywanym meczu, kiedy to sędziowie za każdym razem, dopatrywali się przewinienia w ataku. Za tydzień zawodnicy Warsaw Eagles zmierzą się z zespołem wrocławskich Diabłów. The Crew Wrocław – Warsaw Eagles 19:0 (7:0, 0:0, 10:0, 0:0) I kwarta 7:0 przyłożenie Pawła Wojcieszaka po 11-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)
III kwarta 10:0 30-jardowe kopnięcie z pola Kamila Ruty 17:0 przyłożenie Kamila Ruty po 27-jardowej akcji powrotnej po przechwyceniu piłki rzuconej przez rozgrywającego Eagles