Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warsztat - miejsce dla warszawskich społeczników. Co można tam realizować?

Redakcja
Materiały prasowe
Stołeczni aktywiści społeczni zyskują darmową przestrzeń w centrum Warszawy dla realizacji swoich przedsięwzięć. W listopadzie ruszył nabór projektów, które mogą się odbyć nieodpłatnie w miejskim Warsztacie - centrum lokalnej aktywności prowadzonym przez stołeczne Centrum Komunikacji Społecznej na pl. Konstytucji 4.

Jeśli masz pomysły i realizujesz projekty aktywizujące lokalne społeczności, a potrzebujesz miejsca na debatę czy warsztaty, zgłoś się, zachęcają organizatorzy.
Nowatorskim rozwiązaniem jest zaproszenie do współpracy nie tylko organizacji i instytucji, ale praktycznie wszystkich aktywistów, niezależnie od tego, czy są zrzeszeni w jakieś organizacji. Zgłaszać się mogą też osoby fizyczne - podkreślają pracownicy Centrum Komunikacji. Najlepiej zajrzeć do regulaminu, który znaleźć można na blogu Warsztatu pod adresem www.warsztatwarszawski.blogspot.com. Tam znajduje się także grafik miejsca, od razu można sprawdzić, czy dogodny dla nas termin jest wolny.

Czytaj także: Wystawa o seksie w ZSRR w warszawskim Muzeum Erotyki (ZDJĘCIA)

Warsztat w założeniu ma być otwartym miejscem spotkań i dialogu. Będą się tu odbywały liczne debaty, szkolenia, konsultacje, warsztaty i inne twórcze spotkania, otwarte dla mieszkańców. Ma być przestrzenią innowacyjną, w której wypracowywane będą nowe rozwiązania na rzecz społeczności lokalnych i komunikacji społecznej.

Szeroko rozumianym celem tworzenia takiego miejsca jest wspieranie budowy społeczeństwa obywatelskiego, czyli ludzi aktywnych, korzystających ze swoich praw i angażujących się w życie swojej społeczności. Program Warsztatu budowany jest z projektów zaproponowanych przez pracowników urzędu i działań wyłonionych w wyniku naboru. Urzędnicy połączą zatem siły ze stołecznymi aktywistami. Znamy już pierwsze plany - jeszcze w tym roku rozpoczną się spotkania z pełnomocnikami prezydent Warszawy m.in. ds. Wisły i Euro 2012.

Ponadto w Warsztacie mieści się mikrogaleria Witryna prowadzona przez kuratorkę Agnieszkę Sural. Wszystkie wystawy oglądać można z ulicy. Do galerii nie można wejść, Witryna mieści się w oknie lokalu.

Obecnie zobaczyć można prace artysty i fotografa Mikołaja Długosza. W Warsztacie działa także punkt informacyjny Europe Direct Warszawa, prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich Urzędu m.st. Warszawy, którego celem jest dostarczenie mieszkańcom wiedzy na temat Unii Europejskiej, jej instytucji, prawa oraz programów finansowania.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto