Demontaż wiaduktu w al. Solidarności i prace przy torach na Kawęczyńskiej - to największe utrudnienia, jakie czekają warszawiaków w tym tygodniu. Drogowcy dadzą za to odpocząć kierowcom w najbliższy weekend - w związku ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Demontaż wiaduktu w al. Solidarności i prace przy torach na Kawęczyńskiej - to największe utrudnienia, jakie czekają warszawiaków w tym tygodniu. Drogowcy dadzą za to odpocząć kierowcom w najbliższy weekend - w związku ze świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zrezygnowali z remontów nawierzchni ulic.

Mieszkańców Targówka i Marek czekają nie lada utrudnienia od wtorkowego poranka. Kolejarze będą demontować żelbetonowe podpory starego wiaduktu w al. Solidarności na wysokości Tesco. - Zabierzemy po jednym lewym pasie ruchu w obu kierunkach, ale tylko na wysokości wiaduktu - zapowiada Ewa Krupska z PKP PLK. - To będą ostatnie utrudnienia, bo część starych filarów zajmuje pasy jezdni. Potem będzie już zdecydowanie szerzej - dodaje. Prace potrwają do 24 sierpnia.

Od poniedziałku zaczyna się nowy etap remontu torów tramwajowych na ul. Kawęczyńskiej. Tym razem wymaga on zamknięcia części jezdni dla kierowców od ul. Wojnickiej do ul. Otwockiej w kierunku Ząbkowskiej. - Po południowej jezdni, czyli w kierunku bazyliki, będzie można jeździć w obu kierunkach - wyjaśnia Jakub Turek z miejskiego biura koordynacji inwestycji i remontów. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 30 sierpnia.

Do końca roku potrwają utrudnienia na ul. Ostrobramskiej w rejonie węzła Marsa. W obydwu kierunkach ruch będzie się odbywał po estakadzie. Autobusy 502, 525, N22 i N72 zostaną wycofane ze skrzyżowania Ostrobramskiej, Płowieckiej i Marsa i skierowane na estakadę łączącą ulicę Ostrobramską z ulicą Płowiecką. Tym razem miasto nie będzie odnawiało w weekend nawierzchni ulic. - Trzeba dać ludziom wolne - mówi Adam Sobieraj, rzecznik Zarząd Dróg Miejskich. Jeśli urzędnicy zmienią decyzję, to prawdopodobnie do remontu pójdą Wał Miedzeszyński oraz ulice Okrzei i Zwycięzców, a jeśli zdecydują się świętować, to przełożą prace na 21-24 sierpnia.
W tych miejscach trwają remonty

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!