Wbiegli na 38. piętro wieżowca Rondo 1 [zdjęcia]

Karolina Eljaszak
836 schodów, 440 metrów, 38 pięter - to dystans, który mieli do pokonania zawodnicy w Biegu na Szczyt Rondo 1.

Wbiegną na szczyt Ronda 1. Mistrz Polski: Nic prostszego...

Uczestnicy musieli wbiec na 37. piętro, ale do pokonania mieli faktycznie 38 poziomów (5a nie jest oficjalnie liczone). Na starcie stanęło niespełna dwustu zawodników, wśród nich warszawiacy, osoby pracujące na co dzień w budynku Rondo 1 oraz najlepsi biegacze po schodach na świecie.

- Wszyscy biegną do 5. czy 10. piętra, potem ich zapał się kończy i już tylko idą - komentowali na gorąco uczestnicy. - A najgorzej jest już na ostatnim piętrze, bo trzeba kawałek przejść piechotą. Nogi się uginają!

W pierwszej trójce znaleźli się Polak, Słowak i Czech: Bartek Świątkowski (czas: 3:43), Tomas Celko i Viktor Novotny. Wśród kobiet najlepsze były: Izabela Zatorska (4:46), Anna Ficner oraz Anna Bębenek.

W reprezentacji jedynego patrona medialnego biegu, MM Warszawa, biegło dwóch zawodników: mistrz Polski w biegu po schodach Tomasz Klisz, który zajął 8. miejsce oraz zaprzyjaźniony z redakcją Piotr Eljaszak, który na prawie 200 osób uplasował się na 107. lokacie ;) Gratulujemy!