Przy węźle Młociny ścieżka jest Przy węźle Młociny ścieżka jest

Przy węźle Młociny ścieżka jest. Na Moście Północnym też, ale pomiędzy... (© A. Lenar)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jednośladom na razie dziękujemy, czyli rzecz o urzędniczo-rowerowej wojnie.

Wszystko wskazywało na to, że rowerzyści z Tarchomina będą mieli prostą drogę do parkingu przy metrze Młociny. Były obietnice i zapowiedzi.

Były, ale... czas przeszły jest tu jak najbardziej na miejscu. Specjalnej drogi dla jednośladów przy budowanej trasie Mostu Północnego, między ul. Encyklopedyczną, a węzłem Młociny, jednak nie będzie.

- Ale tylko na razie - zapewnia Małgorzata Gajewska, rzecznik prasowy Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Obiecanki cacanki
W takie zapowiedzi nikt już jednak nie wierzy. - Projektant trasy twierdzi, że choć ścieżki na razie nie będzie, to przecież rowerzyści mogą jeździć naokoło - denerwuje się Rafał "Raffi" Muszczynko, z Zielonego Mazowsza.

Rowerzyści są wprawdzie uspokajani mglistymi planami budowy ścieżek, nikt jednak nie podaje dokładnego terminu ich realizacji. Słówko "niedługo" przestało już wystarczać. A przecież droga dla jednośladów między Encyklopedyczną a stacją metra Młociny, miała być wyjątkowo ważna dla mieszkańców kilku dzielnic.

Rowerzyści z Tarchomina mieliby w zasadzie prostą drogę do parkingu "Bike&Ride" przy metrze Młociny, natomiast mieszkańcy Bielan mogliby dojechać nad Wisłę trasą przeznaczoną specjalnie dla nich.

Póki co jednak, wszyscy muszą się męczyć. Będzie jak wszędzie, czyli istny tor z przeszkodami.

- Kawałek po ścieżce rowerowej, trochę po chodnikach, a głównie po ulicach. Zamiast odpoczynku jest przeważnie stres - tak opisuje jazdę rowerem po Warszawie jeden z cyklistów.

Dlaczego i tym razem historia się powtarza? - Bo projektant twierdzi, że nie jest w stanie zmieścić szerokiej na 2 metry drogi rowerowej. Tak jest mu po prostu wygodniej. ZMID mu wierzy, nawet gdy sprawa jest oczywista i wiadomo, że nic nie stoi na przeszkodzie, by ścieżka powstała - mówi wprost Rafał Muszczynko.

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!