Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych otworzył wczoraj koperty na wykonanie wiaduktu, który połączy ul. 17 Stycznia z Cybernetyki. W przetargu wystartowało 14 firm. Najtańszą propozycję przedstawiła firma Budimex Dromex.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych otworzył wczoraj koperty na wykonanie wiaduktu, który połączy ul. 17 Stycznia z Cybernetyki. W przetargu wystartowało 14 firm. Najtańszą propozycję przedstawiła firma Budimex Dromex. Chce wybudować wiadukt za 77 mln zł, czyli o 13 mln taniej, niż planowało miasto.

ZDIM zapowiada, że o wygranej w przetargu zdecydują dwa czynniki. Najważniejsza będzie cena, a drugim kryterium jest termin oddania inwestycji. Tu również bryluje Budimex, który skrócił termin realizacji wiaduktu do roku. Teraz ZMID dokładnie sprawdzi wszystkie oferty. Wynik przetargu poznamy za kilka tygodni. Budowa ma ruszyć w tym roku.

Wiadukt będzie przebiegał nad torami PKP w pobliżu stacji Służewiec. Ma odblokować ul. Rzymowskiego i Marynarską, którymi do centralnych dzielnic dojeżdżają m.in. mieszkańcy Włoch, Ursusa i podmiejskich miejscowości.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!