Kierowcy, którzy codziennie przeprawiają się aleją Prymasa Tysiąclecia w kierunku Dworca Zachodniego, mogą odetchnąć z ulgą. Na Boże Narodzenie ma być gotowy wiadukt łączący trasę S8, Trasę AK i Prymasa Tysiąclecia.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Trójpoziomowy węzeł budowany na wysokości Wojskowego Cmentarza na Powązkach ma być jednym z największych w mieście. Trasa będzie mieć po trzy pasy ruchu w każdą stronę i znacznie ułatwi dojazd do Dworca Zachodniego. Obecnie jest to największy plac budowy w stolicy: pracuje na nim około 1,5 tysiąca robotników.

Warunkiem ukończenia budowy wiaduktu na czas jest dobra pogoda. Do tego czasu kierowcy wciąż muszą się poruszać starą jezdnią Prymasa Tysiąclecia.

Z kolei budowa na innym odcinku trasy S8, łączącej Konotopę z Bemowem, zmierza ku końcowi. Przy ul. Powstańców Śląskich trwa już ostatni etap budowy wiaduktu nad torami kolejowymi. Ma zostać oddany 15 listopada. Trasa ekspresowa S8 będzie rozprowadzać ruch napływający do Warszawy m.in. z planowanej autostrady A2.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!