Już 23 czerwca o godzinie 20:00 na Podzamczu wystartuje wielkie świętowanie Nocy Kupały. Koncert gwiazd, puszczanie wianków i pokazy pirotechniczne to tylko niektóre atrakcje przygotowane na ukoronowanie Nocy Świętojańskiej.

Od wieków ludzie bawili podczas najkrótszej nocy w ciągu roku. Święto wody i ognia największych żywiołów, obchodzili nasi przodkowie wierząc, że przyniesie im to pomyślność na następne miesiące. W Warszawie, co roku Stołeczna Estrada nie pozwala zapomnieć o słowiańskim święcie. W czerwcową sobotę gwarantuje warszawiakom oraz przyjezdnym gościom dobrą zabawę.

Czytaj także: Komunikacja podczas imprezy "Wianki nad Wisłą 2012"

Wianki nad Wisłą 2012 wystartują o godzinie 20:00. W Noc Świętojańską wystąpi Katie Melua, Wilki, Edyta Górniak, Myslovitz, Liber, 77 Bombay Street oraz L.U.C i jego goście. Gwiazdy zagrają na scenie o wymiarach 20 x 30 metrów.

-Tegoroczne Wianki przeznaczone są zarówno dla mieszkańców Warszawy, jak i turystów, którzy odwiedzą miasto z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012. W tym roku Stołeczna Estrada postawiła na koncert z udziałem kilkunastu polskich i zagranicznych artystów. Każdy bez względu na narodowość, wiek czy upodobania muzyczne, znajdzie wykonawcę, który dostarczy mu wspaniałej zabawy. Wianki nad Wisłą są najchętniej odwiedzaną, otwartą imprezą plenerową w Stolicy. Co roku bawi się na nich ponad 30 tyś. osób.- poinformował nas Jakub Krzeszowski ze Stołecznej Estrady.

Imprezy dziś, jutro i w weekend. Sprawdź, co się dzieje w stolicy!Podczas czerwcowej imprezy odbędzie się również specjalny pokaz pirotechniczny.

- Rozpoczęcie pokazu zaplanowane jest około północy, zaraz po zakończeniu ostatniego z występów tegorocznych Wianków nad Wisłą. Pokaz potrwa ok. 15 min. Sztuczne ognie zostaną wystrzelone z ustawionych specjalnie w tym celu na Wiśle barek. Na niebie pojawią się barwne, świętojańskie wianki.- dodaje Jakub Krzeszowski.

PROGRAM:

Godz. 20.00 – 20.45 - L.U.C i Goście /Vienio, Zgas, M. Pospieszalski, W. Waglewski/

Godz. 20.50 – 21.40 - Myslovitz

Godz. 22.00 – 23.50 KONCERT LATO ZET i DWÓJKI *
De Mono, Liber & InoRos, Ryszard Rynkowski, Edyta Górniak, Damian Ukeje, Wilki, Racoon, Myslovitz, 77 Seven Bombay Street, Katie Melua

Godz. 23.55 - Widowisko pirotechniczne

* Od godz. 22.30 koncert będzie transmitowany na antenie TVP 2

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (12)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Smoła (gość)

Pójdę chociażby dla samego L.U.C.'a chociaż i myslovitz również nie pogardzę. No i oczywiście Katie Melua na odprężenie...