Paweł Maciejewicz podpisał roczny kontrakt z Politechniką Warszawską. Zawodnik gra na pozycji przyjmującego, ale może też występować na ataku.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jest to bardzo doświadczony siatkarz, mający na swoim koncie mistrzostwa Polski ze Skrą Bełchatów. Jego udział w tych osiągnięciach był niewielki, gdyż musiał rywalizować o miejsce w pierwszym składzie z Mariuszem Wlazłym. Przypomnę, że w szeregach akademików z Warszawy już występuje dwóch innych zawodników z przeszłością związaną ze Skrą - rozgrywający Bartek Neroj oraz libero Robert Milczarek. Trener Politechniki bardzo chwali nowego zawodnika - Jest to bardzo doświadczony zawodnik, ograny w lidze, mający w swoim dorobku złote medale mistrzostw Polski. Przyjęcie będzie pozycją dość mocno obciążoną. Mamy czterech dobrych przyjmujących i Paweł też dobrze się prezentował. Jest w dobrej kondycji fizycznej. Mam nadzieje, że będzie naszym dodatkowym wzmocnieniem. Jest z nami od początku przygotowań, więc zdążyliśmy się dobrze poznać nawzajem.

Maciejewicz w drużynie mistrza Polski grał na pozycji atakującego, natomiast w stolicy będzie grać jako przyjmujący. Jednak jeśli będzie taka potrzeba, Paweł będzie alternatywą dla Radka Rybaka oraz Janka Króla.

Jak mówi kapitan drużyny - Radosław Rybak - atmosfera w drużynie jest bardzo dobra i liczy się, że Politechnika da powody do radości swoim kibicom w nadchodzącym sezonie. - Przygotowania do nowego sezonu przebiegały bardzo dobrze, pomijając drobne kontuzje, które niestety zawsze się zdarzają. Najważniejsze jednak, że atmosfera w drużynie jest pozytywna, u każdego z nas widać zaangażowanie, głód i chęć gry. Czekamy więc z niecierpliwością na pierwszy ligowy mecz i bierzemy się do roboty.

Podopieczni Radosława Panasa w okresie przygotowawczym wystąpili w czterech towarzyskich turniejach w tym w dwóch z nich triumfowali. Jednak to tylko spotkania towarzyskie, w których wynik jest rzeczą drugorzędną.

Stołeczny zespół to połączenie młodości z doświadczeniem i rutyną. Jak taka mieszanka wypadnie dowiemy się już jutro o 17, gdy akademicy rozpoczną spotkanie z Jastrzębskim Węglem.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!