Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

#wimieniu Dzieci z pomocą rodziców włączają się w akcję pomocy dla syryjskich dzieci

baw
#wimieniu Dzieci z pomocą rodziców włączają się w akcję pomocy dla syryjskich dzieci
#wimieniu Dzieci z pomocą rodziców włączają się w akcję pomocy dla syryjskich dzieci materiały prasowe
#wimieniu to społeczna, oddolna inicjatywa, rozpoczęta przez rodziców dzieci, które chciałyby zrobić coś dla swoich syryjskich rówieśników. Do akcji włączają się także ciocie i wujkowie, babcie oraz dziadkowie. Wpłaty przekazywane są na konto Polskiej Akcji Humanitarnej, która organizuje pomoc dla ogarniętej wojną Syrii.

Zaczęło się tak. Agata Grabowska, mama dwóch chłopców, jadła niedzielne śniadanie i myślała: Ghuta. Czytała dzieciom do snu - Ghuta. Malowała oczy, usta - Ghuta. Patrzyła na płowe włosy swoich synów na śniegu - znowu Ghuta. Bo gdy jest się rodzicem, nie sposób nie myśleć o dzieciach w Ghucie. Udawać, że to się nie dzieje, podczas gdy my tu normalnie, zwyczajnie, jak zawsze.

Aż pewnego wieczoru jej ośmioletni syn Ignaś zapytał, co on i jego brat – czteroletni Antoś – mogą zrobić dla syryjskich dzieci. O to samo pytały inne dzieciaki. Rodzice nie umieli im odpowiedzieć. Bo dzieci same nie mogą nic zrobić, żeby pomóc. Możemy to zrobić my, dorośli, w ich imieniu. Agata pomyślała: balony, torty, confetti, malowanie brzuchów i twarzyczek. Baby showers, urodziny w salach zabaw, stosy zabawek. A gdyby tak część z tych pieniędzy zebrać na dzieci z Ghuty, z całej Syrii? W imieniu Antosia i Ignasia. W imieniu ich przyjaciółek, Hani i Anielki. W imieniu Franka, który dopiero ma się urodzić. W imieniu polskich dzieciaków, żeby Syryjczycy, także Ci najmniejsi, mogli przypomnieć sobie albo nauczyć się, jak to jest tak normalnie, zwyczajnie, jak zawsze.
Do Agaty dołączyli inni rodzice. "Robimy to razem w imieniu naszych dzieci. Żeby móc spojrzeć im w oczy. Żeby dać przykład." - piszą pomysłodawcy akcji #wimieniu.

Środki zbierane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej zostaną przeznaczone na pomoc dla syryjskich dzieci, w tym tych z Ghuty. PAH – w odpowiedzi na najbardziej podstawowe potrzeby dzieci – przeznaczy środki na miejscu na zapewnienie schronienia, żywności, wody, podstawowych artykułów a także dostępu do edukacji. Zespół Pomocy Natychmiastowej PAH jest w trakcie rozpoznawania potrzeb mieszkańców Ghuty. Na bieżąco zbiera wiedzę o sytuacji i możliwościach współpracy z innymi organizacjami humanitarnymi. Pomoc osobom poszkodowanym w Ghucie, niezależnie czy docelowo będzie udzielana bezpośrednio w tym mieście, czy osobom przemieszczonym poza nie, jest dla PAH priorytetem.

- Niewyobrażalny dramat osób cierpiących w oblężonej Ghucie bardzo nas porusza. Dziękujemy za reakcję i solidarność społeczeństwa Polskiego. Będziemy wszystkich na bieżąco informować o postępach przygotowywanej pomocy – mówi Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej.

#wimieniu - nie siedź bezczynnie, włącz się do akcji

W akcję można zaangażować się na dwa sposoby: wpłacając datek i nagłaśniając działania:

Wpłać datek - organizujemy zbiórkę na Facebooku – tutaj, można też wykonać zwykły przelew (jako cel należy wybrać "Syrię", a w tytule przelewu umieścić informację “W imieniu”: https://www.pah.org.pl/wplac).

Nagłośnij akcję:
Każdy z nas może udostępnić informację o akcji w mediach społecznościowych. Wystarczy napisać post w którym dasz znać, że wspierasz akcję i zbiórkę w imieniu Twojego dziecka, niezależnie od tego, czy jesteś jego rodzicem, czy ciotką – Antosia, Oli, Maćka, Lenki, Franka... We wpisie koniecznie wklej link do zbiórki pieniędzy na Facebooku i odnośnik do strony – wimieniu.pl.
Można również wydrukować plakat o akcji i powiesić go w szkole lub przedszkolu swojego dziecka, w okolicznej bibliotece, przychodni zdrowia.Plakaty można pobrać ze strony wimieniu.pl.
Dobrym sposobem na włączenie się do akcji #wimieniu jest zorganizowanie zbiórki z puszką w szkole, przedszkolu, swojej firmie. Organizatorzy akcji chętnie przekażą specjalne puszki PAH.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto