Fatalna pogoda w ostatnich dniach spowodowała opóźnienia w rozpoczęciu kolejnych prac związanych z budową mostu Północnego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W nocy z soboty na niedzielę została zmieniona organizacja ruchu na Wybrzeżu Gdyńskim. Pierwotnie planowano zrobić to z czwartku na piątek. - Opóźnienie spowodowała zalegająca na jezdni woda, która nie pozwalała robotnikom na wykonanie nowego oznaczenia - tłumaczy rzeczniczka ZMID Małgorzata Gajewska.

Zmiana organizacji ruchu dotyczyć będzie odcinka Wybrzeża Gdyńskiego między węzłem przy ul. Prozy a estakadami bielańskimi. Zamknięta została zachodnia jezdnia (w kierunku Centrum). Ruch będzie się odbywał po jezdni wschodniej, na której będą wydzielone po dwa pasy w każdym kierunku. Pasy zewnętrzne będą miały szerokość 3 m, natomiast wewnętrzne - 2,8 m. Z tych węższych będą mogły korzystać tylko samochody osobowe. Na zwężonym odcinku będzie ograniczenie prędkości do 40 km/godz. oraz zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe. Utrudnienia potrwają do 6 listopada.

Na tym jednak nie koniec utrudnień drogowych w tym rejonie. Z powodu budowy wiaduktu i przebudowy ulic od poniedziałku zwężona zostanie też wschodnia jezdnia ul. Marymonckiej od ul. Doryckiej do ul. Prozy. Na jezdni zachodniej będzie wprowadzony ruch dwukierunkowy.

Z kolei na ul. Prozy przy skrzyżowaniu z ul. Marymoncką zostanie zamknięty fragment południowej jezdni. Do czerwca ruch w kierunku Wisłostrady będzie prowadzony po jezdni północnej.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!