Zapraszamy do Warszawy, miasta o niepowtarzalnej atmosferze, pełnego kontrastów, gdzie teraźniejszość przeplata się z historią. Zabytki, odbudowane po wojennych zniszczeniach, sąsiadują bezpośrednio z nowoczesnymi ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Zapraszamy do Warszawy, miasta o niepowtarzalnej atmosferze, pełnego kontrastów, gdzie teraźniejszość przeplata się z historią. Zabytki, odbudowane po wojennych zniszczeniach, sąsiadują bezpośrednio z nowoczesnymi budowlami powstałymi po upadku komunizmu, a liczne parki, będące oazą spokoju, są przeciwwagą dla tętniącego życiem Centrum stolicy.

Warszawa to także centrum kulturalne kraju. Znajduje się tu około 30 teatrów (m.in. Teatr Narodowy, Teatr Wielki), tyleż samo kin, muzeów oraz wiele galerii, zarówno państwowych, jak i prywatnych. Do najpopularniejszych należą Zachęta oraz Centrum Sztuki Współczesnej.

Warszawa jest świetnie przygotowana na przyjęcie gości. Turyści mogą wybierać spośród ponad 100 obiektów noclegowych, zarówno hoteli o zróżnicowanym standardzie, jak i pensjonatów, schronisk czy pokoi gościnnych.

Życie nocne w Warszawie to głównie życie klubowe. Na występy do stolicy przyjeżdżają najlepsi DJ’e, a imprezy trwają do białego rana.

Od kwietnia 1994 roku Warszawa była związkiem komunalnym 11 gmin. W wyniku reform wprowadzonych przez tzw. ustawę warszawską, od 27 października 2005 roku Warszawa stanowi jedną gminę na prawach powiatu. Dotyczchasowe gminy mają status dzielnic.

Warszawa podzielona jest na 18 dzielnic, które zachowując swój własny charakter składają się na obraz całego miasta. Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz... zapraszają.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!