(© fot. Przemek Król)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Przez ostatnie kilka lat warszawiacy zdążyli się już przyzwyczaić do ogrodzonej płotem z blachy falistej, pustej parceli na rogu Marszałkowskiej i Żurawiej. Jednak miasto postanowiło zagospodarować ten mało estetyczny fragment przestrzeni i od lipca zeszłego roku stoi w tym miejscu 11-piętrowy biurowiec.

Wolf Marszałkowska to jedna z najnowszych inwestycji Wolf Immobilien Polen, konsorcjum zajmującego się tworzeniem zabudowy w najbardziej atrakcyjnych miejscach Warszawy. Innymi projektami firmy są Wolf Zielna, nieskończony jeszcze Wolf Bracka czy Wolf Nullo, będący jednym z ostatnich projektów Stefana Kuryłowicza, który zginął w czerwcu w wypadku lotniczym.

Budynek zlokalizowany przy ulicy Marszałkowskiej to przede wszystkim biurowiec (mieszczą się w nim biura banku HSBC) jednak na parterze została zlokalizowana galeria handlowo-usługowa, łącząca ulicę Marszałkowską z Żurawią.

Mimo użycia nowoczesnych materiałów takich jak stal i szkło, budynek swoją bryłą nawiązuje do kamienicy usytuowanej po przeciwnej stronie ulicy, powstałej w latach 50. według projektu Marka Leykama.

Opinie warszawiaków na temat nowego biurowca są mieszane. - Raczej ładny, ale ja się na architekturze nie znam. - mówi jeden z przechodniów zaznaczający, że w Warszawie mieszka od niedawna. Dużo lepsze noty nowa konstrukcja zbiera wśród starszego pokolenia. - Mnie się bardzo podoba, powinni na takie powymieniać całą tę komunę co jest dookoła - zwierza się starsza mieszkanka śródmieścia.

Czytaj też:
Straż Miejska skontrolowała place zabaw. Najgorsze są w Śródmieściu, Bielanach i na Pradze
Mazowsze: Kilkudziesięciu odbiorców wciąż bez prądu


Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!