Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wolontariusze zieloni podczas Euro 2012

Kasia Rożko
Każdy wolontariusz będzie miał na swoim stroju logo miasta gospodarza, w którym pracuje
Każdy wolontariusz będzie miał na swoim stroju logo miasta gospodarza, w którym pracuje Polskapresse
Wolontariusze pracujący w trakcie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 będą łatwo rozpoznawalni. W czterech miastach gospodarzach ochotnicy pojawią się w zielonych koszulkach, czapkach i kurtkach oraz szarych spodniach z torbą na ramieniu. Taki komplet w wiosennych barwach będzie gwarancją łatwego i szybkiego rozpoznania wolontariusza.

Wolontariusze będą obecni w trakcie Euro 2012 na lotniskach, dworcach kolejowych, ulicach. Każdy wolontariusz otrzyma komplet odzieży, który będzie identyczny w czterech miastach gospodarzach - Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku. Ułatwi to rozpoznawanie wolontariuszy osobom podróżującym w trakcie mistrzostw.

Strój jest wygodny. Spodnie są wykonane z lekkiego materiału i mają odpinane nogawki, dzięki czemu będą służyły zarówno podczas możliwych czerwcowych upałów, jak i chłodniejszych wieczorów. Kurtka została wykonana z wodoodpornej tkaniny i ma chowany kaptur. Na plecach umieszczony jest napis VOLUNTEER wykonany z taśmy odblaskowej. Na prawym ramieniu naszyte jest logo miasta gospodarza, w którym będzie pracował wolontariusz, a na lewej piersi logo projektu Wolontariatu Miast Gospodarzy UEFA EURO 2012. Koszulka polo i T-shirt oprócz logo miasta gospodarza i projektu posiada w lewej dolnej części motyw projektu, który przypomina system komunikacji miejskiej. Torba wolontariusza będzie służyła do przechowywania m.in. materiałów informacyjnych, które będą rozdawane kibicom i mieszkańcom.

Trwają rozmowy kwalifikacyjne

W całej Polsce służyć pomocą i informacją będzie 3 tys. wolontariuszy, zaś w samej Warszawie aż 900. Do udziału w projekcie w stolicy zgłosiło się około 2,5 tys. osób. Do 12 kwietnia prowadzone są rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami na wolontariuszy. Potem poznamy nazwiska szczęśliwców. Wolontariusze w czterech miastach gospodarzach UEFA EURO 2012™ będą obecni między innymi na lotniskach, dworcach kolejowych, w pobliżu stadionów czy stref kibica, w sąsiedztwie atrakcji turystycznych miast oraz w ważnych punktach komunikacyjnych miast, jak na przykład skrzyżowania czy przystanki komunikacji miejskiej.

Czytaj także: Stadion Narodowy gwiazdą mediów. 38 tysięcy tekstów o nowym obiekcie na EURO 2012

Szkolenia dla wolontariuszy już w maju

W drugiej połowie maja wolontariusze rozpoczną cykl szkoleń, dzięki którym zdobędą wiedzę z zakresu np. komunikacji międzykulturowej i interpersonalnej, komunikacji miejskiej, podmiejskiej i krajowej, programu kulturalnego, pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ze względu na otwartość projektu, zgłosiły się do niego osoby z różnych grup społecznych czy zawodowych - licealiści, studenci, osoby pracujące oraz powyżej 50. roku życia, z niepełnosprawnościami, lekarze, ratownicy medyczni, tłumacze czy byli dyplomaci. Mimo wielu różnic wolontariusze będą mieli wiele cech wspólnych. Wszyscy przynajmniej komunikatywnie posługują się językiem angielskim, najpóźniej do końca kwietnia ukończą 18 lat, mają bogate doświadczenia i wiele entuzjazmu oraz chcą stworzyć przyjazny wizerunek Polski i Warszawy.

Czytaj także: Zostań wolontariuszem na UEFA EURO 2012 w ramach akcji "Wolontariat 2012"

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto