Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

WOŚP: Jakie zasady obowiązują wolontariusza? [wideo]

Redakcja
W Krakowie wolontariusze będą zbierać pieniądze całą dobę - od 24.00 w sobotę do 24.00 w niedzielę. Zobacz, jak w tym roku wygląda puszka i identyfikator.

W niedzielę finał WOŚP. Zobacz, jak będzie przebiegała impreza na Rynku


Ponad 2000 wolontariuszy wyjdzie na ulice Krakowa już w nocy z soboty na niedzielę (8/9.01.11.). Pieniądze zebrane przez nich, zostaną przekazane na rzecz dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

W tym roku dodatkowym, specjalnym wolontariuszem będzie Adam Mickiewicz. wieszcz będzie miał swój identyfikator i puszkę, do której krakowianie również mogą wrzucać swoje datki.

Wolontariusze, zbierające pieniądze na rzecz fundacji Jurka Owsiaka, w niedzielę  będą mogli poruszać się komunikacją miejską za darmo. Dokumentem uprawniającym ich do przejazdu bez kasowania biletu będzie identyfikator ze zdjęciem oraz danymi osobowymi.

O pracy wolontariuszy w Krakowie i atrybutach, po których można ich poznać mówi Piotr Błoński, przedstawiciel krakowskich sztabów WOŚP:

Regulamin Wolontariusza:

1. W Finale, w charakterze Wolontariusza, bierze udział każdy, kto posiada identyfikator zbiórki publicznej XIX Finału i puszkę kwestarską wydaną przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

2. Każdy wolontariusz zbiera pieniądze tylko w dniu wyznaczonym przez Fundację i nazwanym XIX Finałem WOŚP, który odbędzie się w dniu 9 stycznia 2011 r. w godz. 00:00 – 24:00.

3. Prowadzenie zbiórki pieniężnej w innym terminie możliwe jest tylko w ramach imprezy zamkniętej XIX Finału organizowanej przez Sztab.

4. Każdy wolontariusz zbiera pieniądze tylko w rejonie działania Sztabu, od którego otrzymał identyfikator i puszkę kwestarską.

5. Wolontariusz zbiera pieniądze tylko na ulicach miast, miasteczek i wsi – nie kwestuje "pukając do drzwi".

6. Wolontariusze niepełnoletni do 16-go roku życia kwestują tylko pod warunkiem, że towarzyszy im osoba pełnoletnia, odrębnie upoważniona przez Fundację.

7. Wolontariusz powinien dbać o nieuszkodzenie banderoli zabezpieczających puszkę kwestarską.

8. Wolontariusz nie ma prawa otwierać puszki kwestarskiej i wyciągać jej zawartości.

9. Wolontariusz zdaje zaplombowaną puszkę w ciągu 48 godzin od zakończenia zbiórki, w miejscu i według zasad określonych przez Sztab, od którego otrzymał identyfikator i puszkę kwestarską.

10. Wolontariusz otrzymuje dokument ‘rozliczenia’ od Sztabu po zdaniu puszki kwestarskiej i przeliczeniu jej zawartości oraz kwituje w Sztabie własnym podpisem wysokość kwoty zebranej przez siebie na zbiorczym zestawieniu Sztabu "Rozliczenie Wolontariuszy".

11. Dopuszczalna jest wymiana w ciągu trwającej zbiórki wolontariuszowi zapełnionej puszki na nową pustą w lokalnym sztabie.

12. Wolontariusz zachowuje się przyjaźnie, etycznie i w żaden sposób nie może dać powodu do jakiejkolwiek negatywnej oceny jego osoby.

13. Wolontariusz lub osoba pełnoletnia odrębnie upoważniona do opieki nad niepełnoletnim wolontariuszem całkowicie odpowiada za swe czyny.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto