WOŚP odpowiada Lipińskiemu. "Fundacja akceptuje jedynie realny zwrot kosztów..."

Muzyk Tomasz Lipiński, znany m.in. z zespołów Tilt i Brygada Kryzys zarzuca organizatorom WOŚP, że płacą artystom za koncerty. Komentarz na Facebooku wywołał lawinę komentarzy.
Tomek Lipiński krytykuje WOŚP za opłacanie artystów
 archiwum/Polskapresse

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 11 stycznia. Co roku akcja wzbudza kontrowersje, a tym razem oliwy do ognia dolewa Tomek Lipiński, który sam wielokrotnie wspierał WOŚP swoimi koncertami.

Na facebookowym profilu umieścił wpis, sugerujący, że niektórzy artyści występujący podczas finałów WOŚP są opłacani przez sztab Jurka Owsiaka. Inni, niezorientowani w sytuacji, występują za darmo.

"Kiedyś rokrocznie występowałem na koncertach WOŚP, całkiem za darmo, przejęty wyrządzanym dobrem. Nawet zwrotów za podróż nie brałem. Do czasu, gdy dowiedziałem się w garderobie od członków pewnego, wtedy bardzo popularnego kabaretu, że dla nich ten dzień to prawdziwe żniwa: objeżdżają kilka podwarszawskich miejscowości, w każdej występują, a za każdy występ inkasują sowite honorarium. Najpierw nie uwierzyłem, w końcu Owsiak zawsze twierdził, że wszyscy grają za darmo, Hołdys piętnował itd... ale odkryłem, że niestety - wersja Owsiaka bardzo, ale to bardzo mija się z prawdą." - pisze Lipiński.

Wpis został kilkaset razy udostępniony. Zaskoczyło to samego autora, który dzisiaj tłumaczy:

" Nie spodziewałem się, że mój post o honorariach artystów występujących w WOŚP narobi tyle hałasu. Napisałem w końcu tylko to, co było publiczną tajemnicą. Proszę Was o zwrócenie uwagi na to, że w żadnym momencie nie kwestionowałem ani sensowności WOŚP, ani jej osiągnięć i zasług, ani nawet prawa Jurka Owsiaka do zatrudniania w Fundacji kogo chce, jeśli tylko ma to pozytywny skutek dla całego przedsięwzięcia."

Zobacz cały wpis Tomka Lipińskiego na facebooku

Na reakcję WOŚP-u nie trzeba było długo czekać. Pod wpisem Lipińskiego pojawił się komentarz z oficjalnego konta Orkiestry, w którym wytłumaczone są zasady finansowania finałowych koncertów.

"W przypadku Finału WOŚP Fundacja akceptuje jedynie realny zwrot kosztów podróży zespołu na koncert i ew. wyżywienia i zakwaterowania. Od samego początku namawiamy do stosowania się wszystkich do tej zasady - zarówno sztaby, organizatorów koncertów, jak i samych artystów. Nie mówimy, że tak jest we wszystkich miejscach - mówimy, że tak powinno być i w większości miejsc organizatorzy spełniają te wymagania. Łamanie tego zakazu to już kwestia sumienia, tak organizatorów, jak i samych artystów. Przy czym żaden z organizatorów nie ma prawa pokrywać jakichkolwiek kosztów z zebranych na Finale pieniędzy, może pozyskać zewnętrzne wsparcie finansowe. Pozdrawiamy serdecznie!"

Tomasz Lipiński to muzyk rockowy, lider i współzałożyciel takich zespołów jak Brygada Kryzys, Tilt czy Fotoness. Współpracował również z zespołem Izrael. Wkrótce ukaże się jego najnowszy album "To, czego pragniesz".

Jurek Owsiak oraz sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na razie nie komentują sprawy.

Zuza Gunia

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

26.12.2015, 10:13

Ludziska nie rozumieją, że tam gdzie jest wrzawa, ryczący popęd do wpłat, darów, hałas by wpłacać, dawać przelewać i oddawać...to jest zwykły biznes. Tam gdzie się nie krzyczy jest cicho wpłaca się pomału ub cyklicznie, bez przymusu, przypominania namawiania, wytykania, że jak nie dam to ooo..to działalność dobroczynna.He, he...

10.01.2015, 13:01

Ty chyba z uwagą hamerykańskich filmów nie oglądałeś, jak to przy każdym skandalu osoby publicznej, dziennikarze oblepiają delikwenta zadając mu szereg pytań. To tylko na wschód od Bugu siedzą po turecku i zadają jak w przedszkolu wyreżyserowane pytania. Takich pieniaczy jak Rachoń przydałoby się więcej, by taki jak ty uzmysłowić czym jest demokracja i wolność słowa, a czym zaprzeczenie zawodu dziennikarza. Pytania i obowiązek informowania opinii publicznej wpisane są w ten zawód jak robienie zastrzyku przez pielęgniarkę. Jak ktoś tego nie rozumie, to jest zwykły cep.

09.01.2015, 18:29

takimi metodami, co najwyżej możesz siać sabotaż.

09.01.2015, 17:50

Oby jak jaszybciej wszyscy żydzi, zdrajcy itp. zostali zdemaskowani i ukarani zgodnie ze wskazaniami T.Cichockiego jak też Proklamacji jego autorstwa o przejęciu przez Suwerena-Naród Polski bezpośredniego sprawowania władzy zwierzchniej w Rzeczypospolitej Polskiej !
Link: “Alarm Stan najwyższego zagrożenia Rzeczypospolitej Polskiej“ iddd.salon24.pl/614360,alarm-stan-najwyzszego-zagrozenia-rzeczypospolitej-polskiej

Link: “Proklamacja T.Cichockiego najważniejszym obowiązującym aktem prawnym w Rzeczypospolitej Polskiej.”docs.google.com/document/d/1zIB9lwSyEw00Lr9EMKyGAoaj4BLbSU1DsISWlcoGjgg/edit


Link: “Nakaz niezwłocznego aresztowania sprawców ludobójstwa na Narodzie Polskim, agresji na Polskę, zawojowania jej terytorium.”
docs.google.com/document/d/1BsHiKzXSEnqvp0-nE1i-8h8gj36yHPsXfD9ulnzkMe0/edi
Niechaj spełni się marzenie wielu Polaków:
aby niezwłocznie, błyskawicznie, do rąk, umysłu i serca każdego Polaka dotarła wiadomość o obowiązywaniu Proklamacji Tadeusza Cichockiego z 02.11.2014r. o przejęciu przez Suwerena-Naród Polski bezpośredniego sprawowania władzy zwierzchniej w Rzeczypospolitej Polskiej i o aresztowaniu sprawców nieszczęść i krzywd Narodu Polskiego !

POLSKI OBYWATELSKI RUCH OPORU
www.petycjeonline.com/protes_przeciw_ustawie_nowe_prawo_geologiczne_i_gornicze

09.01.2015, 16:11

Jeszcze raz wytłumaczę, może w inny sposób, bo jak widzę niektórym te klapki na oczach pasują. Ludzie mają prawo do uzyskania odpowiedzi od osoby publicznej (co przyznał sąd) reprezentującej instytucję pożytku publicznego. Pan prezes w tym wypadku nie jest osobą prywatną i nie prowadzi lewych interesów. Każde pytanie dziennikarzy jak i nawet osób prywatnych powinno spotkać się z odpowiedzią. Czy więcej się rozwodzić na temat instytucji pożytku publicznego? Nie rozwalaj mnie, bloger w jasny i klarowny sposób wyłożył kawę na ławę. Pospolici internauci już tego nie muszą. Odsyłam do Matki Kurki. Pozdrawiam w wierze... że kasa nie zepsuje ci humoru.

09.01.2015, 15:21

I nie dostanie nawet 1 grosza.Nie dlatego,że jestem sknerą, ale dlatego ,że czułbym się oszukany i ogłupiony przez Pana w kolorowych spodenkach.
Pozdrawiam

09.01.2015, 14:15

nie, nie, to w takim razie jeszcze śpisz...

Rachoń to żaden mistrz, zwykły pieniacz.

09.01.2015, 14:11

Po pierwsze ma prawo zadawać pytania, ale nie musi dostać odpowiedzi. Po drugie pytający ma również prawo nie odpowiadać na to pytanie. mnie osobiście nie podobało się zniżanie Jurka do poziomu tego pana od pytania, bo to słabe było. wchodzenie w polemikę z takimi ludźmi ma taki sam sens jak rozmowa z kamieniem. także z jednej strony potraktował go tak jak na to zasługuje a z drugiej daje takim ludziom jak ty prawo do mówienia właśnie tego co mówisz.
dla mnie jest prosta zasada, nie chcesz to nie bierz w tym udziału, nie bierzesz w tym udziału to nie przeszkadzaj.

09.01.2015, 12:55

jeszcze jedno. pytany owszem, może milczeć, ale powinien poprosić o następne pytanie. takie małe savoir vivre jeszcze nikomu nie zaszkodziło. wręcz przeciwnie pomogło, ale jak widać, to już wyższa półka...

09.01.2015, 12:45

alberciku? czy tak samo jak pytanie dziennikarza, można zignorować wezwanie sądu do dostarczenia dokumentacji. tego co piszesz w racjonalny sposób nie da się obronić, chyba że wskoczyć na stół i wyć w poszukiwaniu słoika.

09.01.2015, 12:28

Dziennikarzyna!!Jeszcze raz, gdy pytający na konferencji nie otrzymuje odpowiedzi to powinien to zrozumieć, a nie, jak jakiś małolat albo poseł, wywoływać karczemną awanturę.Dziennikarz ma prawo zadawać pytania, ale nie ma prawa domagać się bezwzględnej odpowiedzi na zadane pytania, bo brak odpowiedzi też jest odpowiedzią.Jeśli ktoś nie zna reguł, które obowiązują na takich konferencjach to powinien być odpowiednio potraktowany.Wątpię czy to do Ciebie dotarło.Dorośnij!

09.01.2015, 11:55

Oczywiście, że biorą - z kas miast organizatorów, czyli z tego, co nam zrabowano w podatkach (a tak naprawdę z długu, który już od dawna jest nie do spłacenia nawet przez nasze praprawnuki). Więc sztab może zaprzeczać do woli. Nie dość, że objeżdżają i inkasują, to jeszcze na każdym koncercie mówią, że jest to ich pierwsze spotkanie z publicznością w tym roku.

09.01.2015, 11:52

Nie dziennikarzyna. Tylko dziennikarz, który ma prawo w imieniu obywateli wolnego kraju zadawać pytania, nawet jak są one trudne i wybiegające ponad "wolne procesy intelektualne" wesołego patrolu. Taka jest rola dziennikarza, a nie propagandysty na smyczy. Z wyprowadzeniem dziennikarza została wyprowadzona nie tylko przyzwoitość, ale brak przejrzystości tej imprezy. Coś chyba w tym momencie pękło. Kurka chyba ma rację. Nie warto być frajerem za frajer.

09.01.2015, 10:09

jan i kleopatra co to jest zwiazek sowiecki?

09.01.2015, 10:02

I bardzo dobrze, że go wyrzucili.To była konferencja Owsiaka, a on chciał ją zawłaszczyć do swojej kłótni z Owsiakiem.Owsiak nie chciał z nim dalej rozmawiać i powinien dziennikarzyna to uszanować.Dziennikarzyna po prostu nie pozwalał na dalszą konferencję i dlatego, mimo jego oporów, został wyprowadzony. Bardzo dobrze!!Teraz ma swoją TV Republika.

09.01.2015, 08:27

Drogi Janie. W związku sowieckim dziennikarz jest a potem go nie ma. U nas jest, albo go niema.

09.01.2015, 00:25

nawet w związku sowieckim nikt tak nie traktuje dziennikarzy

08.01.2015, 21:26

Od dzisiaj obudziłem się w PRL-u bis. Jak można tak traktować dziennikarza. Rachoń jesteś mistrzem.

08.01.2015, 20:49

Wysyłać łysoli na dziennikarza za zadawanie konkretnych pytań, to chyba lekka przesada. Opamiętaj się człowieku. Tu nie związek sowiecki. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Prawicowy-dziennikarz-wyrzucony-z-konferencji-WOSP,wid,17162395,wiadomosc.html?ticaid=114205

08.01.2015, 19:15

Komentarze prawdy o zydowstwie nie są antysemickie !
Twój wpis jest antypolonizmem!
Bezwzglednie Naród Polski ma prawo do prawdy o zydowstwie tym bardziej w stanie najwyższego
zagrozenia Rzeczypospolitej Polskiej!!!!
cyt:
Intensywniej ujawniane sa historie powstania tego "medycznego" ludobojstwa, ktore wlasciwie zawsze bylo przeprowadzane przez talmudystow ukrywajacych sie rowniez w kosciolach dla "glupich" gojow i
"blogoslawiacych" ich z szyderczym usmiechem w drodze na smierc w osrodkach kazni "medycznej" czy tez z "blogoslawienst wem" kapelana wojskowego na rzez wojenna .

Prawda o sprawcach tych wszelkich nieszczesc na Ziemi wychodzi coraz to intensywniej.

08.01.2015, 19:09

Na odległośc cuchnie natychmiast wydany wyrok dotyczący zamach w Paryżu!
To uknute i jeszcze może niewinnych skażą!
To ich taktyka by straszyc świat i zasłaniac przy tym inne grożniejsze działania!
To prowokacja agenturalna służb nie rosyjskich lecz swiatowych zydowskich !

Skoro takie sito słuzb, sprawne służby to przeciez wiedziałyby ,ze coś ktos szykuje i powinny zapobiec!

Za pare lat okaze sie znowu, ze, niby zlapani, sprawcy nie mieli nic wspolnego z zamachem !

08.01.2015, 15:05

No proszę - owego Lipińskiego /bez względu na to, kim jest i czy ktoś o nim słyszał/ boli kasiora... znaczy dobry Polak i katolik...

08.01.2015, 14:30

http://niezalezna.pl/63043-pilne-dresiarze-owsiaka-wyrzucaja-dziennikarza-tv-republika-z-konferencji-prasowej

08.01.2015, 14:09

Jak piszesz "nie będę z wami dyskutował" to kolokwialnie "morda w kubeł"a nie dyskutujesz.

08.01.2015, 13:10

Żebraczy kraj!!!
Owsiak wykorzystał to i znalazł sobie sposób na życie.