Marzy ci się wycieczka rowerowa, ale nie stać cię na zakup własnego jednośladu? To żaden problem. W Warszawie można wypożyczyć holenderkę, rower trekingowy czy turystyczny.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Marzy ci się wycieczka rowerowa, ale nie stać cię na zakup własnego jednośladu? To żaden problem. W Warszawie można wypożyczyć holenderkę, rower trekingowy czy turystyczny. Jeszcze do końca sierpnia w weekendy zrobisz to za darmo w Sadybie Best Mall.

- W Warszawie nie ma wielu wypożyczalni, bo i zainteresowanie jest niewielkie - uważa Rafał Muszczynko, organizator Warszawskiej Masy Krytycznej. - Rynek rozwinie się, kiedy w stolicy powstanie sieć ścieżek i innych rozwiązań komunikacyjnych sprzyjających jeździe na rowerze - tłumaczy.

Jednak już teraz amatorzy aktywnego spędzania czasu znajdą w mieście kilka wypożyczalni rowerów.

- Z naszych usług korzystają raczej turyści - mówi Katarzyna Maj z Warsaw By Bike. - Duże zainteresowanie jest w weekendy, w tygodniu umiarkowane - dodaje. Wypożyczalnia, która ma siedzibę w centrum miasta przy ul. Stawki 19, oferuje rowery trekingowe, które, jak podkreśla Maj, rzadziej się psują niż holenderki. By wypożyczyć sprzęt, trzeba zostawić dowód tożsamości i kaucję w wysokości 200 zł. Za każdym razem spisywana jest umowa. Wypożyczenie kosztuje 36 zł za dzień i 40 zł za dobę. Pracownicy Warsaw By Bike proponują także pomoc w ułożeniu trasy własnej wycieczki.

Nowe rowery trekingowe, a także kamizelki odblaskowe i kaski znaleźć można w Wypożyczalni "Rent a bike". Procedura wypożyczenia jest podobna, tylko kaucja wynosi 150 zł. Tu za dzień trzeba zapłacić 40 zł, za dobę - 50. Można też korzystać z roweru dwie (15 zł) lub cztery godziny (25 zł). Z kolei Wypożyczalnia "Specbike" oferuje rowery turystyczne nawet na cały tydzień. Trzeba za to zapłacić 250 zł. Doba kosztuje tu 60 zł, godzina - 10 zł.

Holenderki z kolei czekają na chętnych w sklepie Stare Rowery, który mieści się przy ul. Kiwerskiej w okolicy Lasu Bielańskiego. Tu rower trzeba wcześniej zarezerwować. Klient wpłaca kaucję w wysokości 150 zł, a za wypożyczenie płaci 20 zł (3 godziny) i 30 zł (doba). Sprzęt można wziąć także na weekend, co kosztuje 50 zł. Na miejscu działa serwis i sklep rowerowy.

Jeszcze do końca sierpnia można wypożyczyć rower za darmo w centrum handlowym Sadyba Best Mall. Wystarczy dowód osobisty, by dostać pojazd na cały dzień. Można stąd łatwo wyruszyć na wycieczkę do Powsina czy Wilanowa. Wypożyczalnia działa w weekendy w godz. 10-20.

- Mamy też pięć rowerów z koszami dla dzieci i kaski dla najmłodszych - mówi Beata Podlińska, rzecznik centrum. - Zainteresowanie zależy od pogody. Kiedy jest słonecznie, mamy naprawdę dużo chętnych - dodaje.

Na co zwrócić uwagę, zanim wypożyczymy rower?

- Człowiek elegancko ubrany powinien sprawdzić łańcuch, aby nie pobrudził jego nogawek - śmieje się Rafał Muszczynko, organizator Warszawskiej Masy Krytycznej, a na poważnie dodaje: - Na pewno trzeba sprawdzić hamulce i dokładnie obejrzeć, czy rower nie jest uszkodzony.
Wypożyczalnie jednośladów:

• Specbike ul. 3 maja 84, www.specbike.pl, pon.-pt. godz. 11-19, sb. i ndz. godz. 10-15
• Starerowery.pl ul. Kiwerska 3 a, www.stare-rowery.pl, pon.-pt. godz. 14-19, sb. godz. 10-15
• Warsaw By Bike ul. Stawki 19, www.warsawbybike.pl, pon.-pt. godz. 11-19, sb. godz. 10-18
• Rent a Bike, ul. Racła-wicka 1, www.renta-bike.waw.pl, pon.-pt. godz. 10-18, sb. godz. 10-15
• Sadyba Best Mall ul. Powsińska 31, sb. i nd. godz. 10-20

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!