Za półtora roku budynek dawnego Zespołu Szkół Budowlanych przy ul. Młynarskiej 43/45 zamieni się w siedzibę Zintegrowanego Stanowiska Koordynacji i Reagowania. Wkrótce w jednym miejscu zlokalizowane będą wszystkie najważniejsze służby ratownicze w Warszawie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W nowej siedzibie Zintegrowanego Stanowiska Koordynacji i Reagowania znajdzie się m.in. stanowisko dyspozytorskie straży pożarnej, lekarz koordynator, służba dyżurna miasta. W budynku będzie również komendantura straży miejskiej wraz z nowoczesnym stanowiskiem dowodzenia.

Bardzo ważną częścią ZSKiR będzie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które odpowiada za odbiór numeru 112. - W tym nowoczesnym budynku znajdzie się wspólne stanowisko dla służb mundurowych i służb miejskich - poinformowała Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Biuro także będzie mieściło się przy ul. Młynarskiej. Zlokalizowanie wszystkich służb pod jednym dachem usprawni system interwencyjny.

Zanim jednak zostanie utworzone stanowisko koordynowania, niezbędny jest remont budynku. Oprócz prac remontowych zamontowany musi być nowoczesny skomplikowany system informatyczny, który umożliwi szybkie interwencje.

Całe przedsięwzięcie zrealizuje firma Budimex-Dromex. Koszt inwestycji to 30 mln zł. Jak podkreślają urzędnicy, jest to znacznie niższa kwota wykonania inwestycji niż początkowo planowano. - W stosunku do zakładanej kwoty mamy oszczędności 17 mln zł - podkreślił Andrzej Kicman, dyrektor Biura Administracyjno-Gospodarczego.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!