Sprawę poruszyła gazeta stołeczna. Na Polu Mokotowskim ma powstać parking dla ok. 100 samochodów. Po co? Po to, żeby właściciele psów, mogli swobodnie zaparkować swoje pojazdy, aby udać się z czworonogami do parku. A tam ma powstać specjalny dwuhektarowy wybieg dla zwierząt.

Wybieg dla psów i parking na Polach Mokotowskich? Mieszkańcy: "NIE!"- Jesteśmy oburzeni próbą zabudowania fragmentu parku w celu stworzenia tam parkingu. Tereny zieleni w centrum miasta stanowią wielką wartość dla jego mieszkańców i absolutnie nie zgadzamy się na zmniejszanie ich powierzchni. Projekt ten jest nie tylko niekorzystny dla warszawiaków ale również niezgodny z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, który przewiduje w tym miejscu zieleń. W pobliżu fragmentu parku, gdzie planuje się parking istnieją już miejsca parkingowe. Znajdują się one m.in. na ulicy Ondraszka, która od lat nie może się doczekać remontu, który usprawniłby parkowanie na niej. Utworzenie parkingu na Polu Mokotowskim stanowiłoby niebezpieczny precedens, który mógłby przynieść negatywne skutki dla pozostałych parków Warszawy - piszą mieszkańcy Ochoty, którzy zorganizowali specjalną zbiórkę podpisów pod petycją, wstrzymującą realizację projektu.

Tak wygląda to miejsce obecnie:


Dodatkowo mieszkańcy podkreślają ekologiczną wartość miejsca. - Nie zgadzamy się na fragmentaryczne traktowanie tego obszaru i podejmowanie o nim decyzji bez przeprowadzenia konsultacji społecznych. Przy planowaniu konieczne jest również wzięcie pod uwagę przyrody parku, zachowanie rosnących tam drzew - piszą w informacji zachęcającej do składania podpisów.

Pismo, pod którym można złożyć swój "elektroniczny podpis" znajdziecie TUTAJ.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!