Wybierz najlepszą warszawską książkę. Plebiscyt trwa do końca stycznia Wybierz najlepszą warszawską książkę. Plebiscyt trwa do końca stycznia

Do 31 stycznia można głosować na kandydatów do 8. edycji Nagrody ... (© arch. mm)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Do 31 stycznia można głosować na kandydatów do 8. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.

Nagroda Literacka m.st. Warszawy, łącząca przeszłość z teraźniejszością, przez ostatnie lata nabrała prestiżu i jest ważnym wydarzeniem w środowisku literackim. Każdy może zagłosować i wziąć udział w wyborze książkowych kandydatów do 8. edycji nagród. Głosować można do końca stycznia.

Zobacz też: Plebiscyt: Wybierz polski przebój 2014 roku!

- To wyróżnienie nie tylko ma na celu przyciągnięcie czytelników, ale również zachęcenie wydawców do publikowania twórczości ambitnej, wartościowej i ciekawej - powiedziała Hanna Gronkiewicz - Waltz, Prezydent m.st. Warszawy - Wiem, że warszawiacy kochają książki, dlatego przywiązuję szczególną wagę do promocji i popularyzacji dobrej literatury w stolicy - dodała.

Nagrody przyznawane są w pięciu kategoriach, obok tytułu Warszawskiego Twórcy są to: proza, poezja, książka dla dzieci oraz edycja warszawska. Nagrodą w kategorii „warszawski twórca” jest 100 tys. zł. Laureaci w pozostałych kategoriach otrzymują po 20 tys. zł.

Zgłoszenia swoich typów można przesyłać drogą mailową (na adres bmatusz@um.warszawa.pl) ub pocztą tradycyjną na adres: Biuro Kultury, Urząd m.st. Warszawy, ul. Niecała 2, 00-098 Warszawa z dopiskiem „Nagroda Literacka m.st. Warszawy”. Zgłoszenie musi zawierać: imię i nazwisko autora, tytuł książki, jej wydawcę, datę oraz miejsce wydania.

Laureaci 7. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy:
- w kategorii "warszawski twórca" nagrodę otrzymał Wiesław Myśliwski.
- w kategorii literatura piękna – proza, Ignacy Karpowicz za „Ości” (Wydawnictwo Literackie).
- w kategorii literatura piękna – poezja, Tadeusz Dąbrowski za „Pomiędzy” (wyd. a5).
- w kategorii literatura piękna dla dzieci, Przemysław Wechterowicz (tekst) i Emilia Dziubak (ilustracje) za „Proszę mnie przytulić” (wyd. Agencja Edytorska Ezop).
- w kategorii "edycja warszawska", Joanna Rolińska za „Rozmowy o dzieciństwie” (wyd. G+J Książki).

W 8. edycji Nagrody w jury pod przewodnictwem Andrzeja Z. Makowieckiego zasiądą: Janusz Drzewucki, Karolina Głowacka, Joanna Kulmowa, Krzysztof Masłoń, Anna Romaniuk oraz Rafał Skąpski.

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!