Maarten Devoldere, znany pod pseudonimem Warhaus wystąpi po raz kolejny w Warszawie. Wyjątkowego multiinstrumentalistę będzie można zobaczyć 10 maja (czwartek) 2018 w klubie Progresja. Bilety w przedsprzedaży kosztują 80 zł, a w dniu koncertu 90 zł.

Maarten Devoldere znany jest nie tylko pod pseudonimem Warhaus, ale również jako wokalista belgijskiej indie-rockowej grupy Baltazar. Jego debiutancki, solowy album ukazał się w 2016 roku, pod nazwą „Fucked A Flame Into Being”. Natomiast w ubiegłym roku pojawiła się jego płyta zatytułowana jego pseudonimem artystycznym, „Warhaus”.

Twórczości Belga nie da się zamknąć w sztywnych ramach. Widać tu inspiracje muzyką amerykańską, ale i piosenką francuską czy muzyką filmową, całość okraszona została dużą dozą psychodelii.
W poetyckich – a jednocześnie zabawnych – tekstach, analizuje różne formy ludzkich emocji, ale najgłośniej wybrzmiewa z nich pożądanie, miłość i erotyka. Singlowy utwór „Love’s A Stranger” to gorączkowa medytacja na temat cudzołóstwa.Sam artysta o swojej twórczości mówi, iż uwielbiam sprzeczności, bo muzycznie są bardzo pociągające. „Brutalność i romantyzm, sztuka i kicz, archaiczność i nowoczesność”.

Koncert odbędzie się 10 maja o godz. 20.30 w klubie Progresja. Jako support zagra niXes.

Bilety do kupienie w przedsprzedaży za 80 zł, natomiast w dniu koncertu za 90 zł.

Czytaj też: Plac Defilad zamieni się w Plac Kobiet. Na scenie Paulina Przybysz i Katarzyna Nosowska [ZA DARMO]


Zobaczcie też: Beata Kozidrak: "To będzie widowisko, które pokaże cztery dekady naszej twórczości"

Wiadomości Warszawa, Wydarzenia Warszawa

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!