Cechą charakterystyczną warszawskich remontów drogowych jest widoczny brak pracowników Cechą charakterystyczną warszawskich remontów drogowych jest widoczny brak pracowników

Cechą charakterystyczną warszawskich remontów drogowych jest widoczny brak pracowników (© A. Lenar)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jak co roku o tej porze, mamy paraliż komunikacyjny.

Z wakacji wrócili już prawie wszyscy kierowcy, rozpoczęte w lecie remonty ulic nie skończyły się, za to pojawiły się nowe. I zapewne nie jest to ostatnie zdanie drogowców.

Do 30 września będzie trwał remont alei Wilanowskiej na odcinku od Doliny Służewieckiej do ulicy Sobieskiego. Objazd prowadzi ulicami Sobieskiego-św. Bonifacego-al. Sikorskiego. Korki oczywiście są ogromne o każdej porze.

Do końca miesiąca przez całą dobę utrudniony będzie przejazd ulicą Baletową na odcinku od ulicy Jeziorki do przejazdu kolejowego. Zamknięte dla ruchu będą 2 pasy jezdni. Proponowany jest tu objazd ulicami Puławską i Karczunko-wską do granic miasta

Zwężone są do jednego pasa jezdnie ulicy Ostrobramskiej przed estakadami Trasy Siekierkowskiej. Z Marsa nie można skręcić w lewo w Płowiecką. Zaś Płowiecką - ruch od Wesołej do Ostrobramskiej prowadzony jest po estakadzie "pod prąd".

Do 14 września, z powodu wymiany nawierzchni, będą utrudnienia w ruchu na ulicy Wrocławskiej na odcinku o ulicy Radiowej do ulicy Powstańców Śląskich. Proponowany objazd prowadzi ulicami: Radiową - Powstańców Śląskich.

W ramach IV etapu robót modernizacyjnych na trasie W-Z remontowane jest kolejne, ostatnie już (na szczęście), skrzyżowanie na trasie - al. Solidarności z ulicą Okopową (tzw. Kercelak). Prace zostały podzielone na dwie części i zakończą się 17 października.

W pierwszej części robót, do 18 września, wymieniane są wszystkie rozjazdy, umieszczone bezpośrednio na skrzyżowaniu i jego wlocie południowym.

W drugiej części, od 19 września do 17 października, prace prowadzone będą na wlotach zachodnim i północnym. Ten etap remontu spowoduje duże zmiany w komunikacji miejskiej.

Podczas pierwszej części robót nie kursują tramwaje ulicą Towarową i ulicą Okopową od ronda Daszyńskiego do ronda Zgrupowania AK "Radosław" oraz aleją Solidarności i ulicą Wolską od pl. Wileńskiego do ulicy Młynarskiej. Dla autobusów wyznaczone zostały buspasy na dojeździe do zamkniętego skrzyżowania.

Do 16 października, z powodu robót kanalizacyjnych, będą kłopoty z przejazdem ulicą Sanguszki na odcinku od ulicy Zakroczymskiej do Wybrzeża Gdańskiego. Proponowany objazd prowadzi ulicami: Zakroczymską - Wenedów - Wybrzeżem Gdańskim.

Również ulicą Jagiellońską na odcinku od Budzińskiej do ulicy Toruńskiej trudno będzie przejechać. Utrudnienia w ruchu potrwają aż do 31 października.

Do 11 października na ulicy Wybrzeże Gdyńskie, na odcinku ze skrzyżowaniem z ul. Marymoncką, zamknięta dla ruchu będzie lewa strony jezdni zachodniej.

Do końca listopada zamknięta dla ruchu jest ulica Malborska na odcinku od ulicy Kondratowicza do ulicy Ostródzkiej. Na zamkniętym odcinku ulicy Malborskiej zostanie przebudowana jezdnia. Możliwy jest jedynie dojazd do osiedli i posesji prywatnych. Proponowany objazd prowadzi ulicami: Kondratowicza - św. Wincentego - Głębocką.

Aż do 23 grudnia trudno będzie zjechać płynnie z mostu Grota-Roweckiego w ulicę Modlińską. Utrudnienia są spowodowane tymczasową organizacją ruchu i włączeniem wyjazdu z supermarketu Auchan.

Z powodu naprawy chodnika, do 31 grudnia, występować będą utrudnienia w ruchu na ulicy Deotymy na odcinku od ulicy Obozowej do Czorsztyńskiej. Zamknięte dla ruchu będą 2 pasy jezdni. Proponowany objazd ulicami: Obozową-Ciołka-Górczewską.

Do 23 grudnia będzie także trudno przejechać ulicą Modlińską na odcinku od ulicy Animuszu do ulicy Mehoffera. Prowadzone są tam roboty kanalizacyjne.

Do maja 2010 roku Trasą AK i aleją Prymasa Tysiąclecia ruch będzie się odbywać po jezdniach tymczasowych.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!