Wylewanie piwa Ciechan odbywało się 22 września obok warszawskiej kawiarni "Wrzenie Świata". Akcja miała związek z ostatnią wypowiedzią Marka Jakubiaka, właściciela browaru Ciechan. Do symbolicznego protestu dołączyła się też Cafe Kulturalna, która oznajmiła, że to piwo nie będzie dostępne w lokalu.

Wylewanie piwa Ciechan w Centrum przyciągneło tłum"WIELKIE LANIE PANIE CIECHANIE! Wylewamy piwo Ciechan! W poniedziałek o 19 przed Wrzeniem Świata. Nie chcemy go więcej pić. Po kilku latach współpracy rezygnujemy we Wrzeniu Świata ze sprzedaży piwa Ciechan. Bo nie podoba nam się, co publicznie o ludziach mówi właściciel tego browaru. Ale mamy spore zapasy Ciechana i w poniedziałek o 19 przed Wrzeniem je uroczyście wylejemy. Przyjdźcie koniecznie na WIELKIE LANIE CIECHANA. Kto jednak będzie uważał, że to marnotrawstwo, będzie mógł piwo od homofoba wypić za bardzo symboliczną opłatą. Wylewanie - na nasz koszt! Ktoś nam chce podkraść pomysł? Nie ma sprawy" - taka informacja pojawiła się na Facebooku kawiarni "Wrzenie Świata". Rzeczywiście - w poniedziałek, 22 września, grupka osób zebrała się w Śródmieściu i symbolicznie dokonała wylewania wszelkich zapasów piwa, do ustawionego kosza na śmieci. Wśród nich znalazła się m.in. Rafalala. WIDEO z akcji możecie znaleźć tutaj

O tej sprawie przeczytasz też: TUTAJ

To nie koniec akcji po słowach właściciela piwa Ciechan. Przypomnijmy, właściciel browaru zwrócił się do Dariusza Michalczewskiego na Facebooku słowami: "Życzę ci mamusi z fujarką zamiast piersi. Będziesz miał co ssać", po tym, jak sportowiec zaangażował się w obronę osób ruchu LGBT.

Nie tylko "Wrzenie" przestało dystrybuować browar. "Piwo Ciechan znika z Kulturalnej! Nie chcemy go więcej sprzedawać. Nie będziemy współpracować z firmą, której właściciel głosi dyskryminujące poglądy głęboko sprzeczne z naszymi" - poinformowali właściciele kawiarni Cafe Kulturalna przy Pl. Defilad 1.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Czytaj także

  Komentarze (2)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Ciechan to jest TO! (gość)

  A później z rozkoszą wylizali sobie rowki.

  Ach jakie wrzenie i jakie parcie!!!! Naście pedałów się zebrało i piwo wylało. Ło matko!!! Gazety na Jamajce już o tym piszą!!!!!!