Wyroki w sprawie Bohaterów Stadionu Narodowego [aktualizacja]

Adam D. i Mariusz W. z niemal identycznym wyrokiem - rok próby, dwuletni zakaz stadionowy, koszty postępowania sądowego.
bb
 fot. za YT
Aktualizacja: 15.34

Sąd wydał dziś wyroki w sprawie Adama D. i Mariusza W. Są niemal identyczne, z tą różnicą, że Mariusz W. poniesie wyższe koszty postępowania sądowego. Choć groziło im nawet 3 lata więzienia, sąd zastosował warunkowe umorzenie sprawy na rok. Panowie otrzymali też dwuletni zakaz stadionowy i będą musieli ponieść koszty postępowania sądowego.


Adam D. będzie musiał ponieść koszty postępowania sądowego, dostał też dwuletni zakaz wejścia na imprezy masowe.  Jego postępowanie zostało warunkowo umorzone na rok próby - zadecydował dzisiaj (18 października) sąd w Warszawie. 41-letni Adam D. będzie też musiał zapłacić 110 zł za proces.

Przypomnijmy, we wtorek (16 października) na Stadionie Narodowym miał się odbyć mecz Polska - Anglia, ale z powodu opadów deszczu został przełożony. Nad areną nie rozsunięto dachu, a murawa wyglądała jak pole ryżowe. Kibice z niecierpliwością czekali na trybunach na decyzję o przełożeniu spotkania. Trzech z nich wybiegło na boisko i rozpoczęło brawurowe ślizgi na murawie. Ku uciesze publiczności i telewidzów.

Mężczyźni zostali zatrzymani i 18 października stanęli przed sądem. Jeden z nich usłyszał już wyrok.

Adam D. przyznał się do winy, ale podkreślał w sądzie, że nie wtargnął na murawę, tylko wszedł na nią. Chciał sprawdzić, czy stan boiska naprawdę nie pozwala na grę. Argumentował, że w ten sposób udało mu się rozładować napięcie u kibiców, którzy czekali na decyzję organizatorów meczu. Poprosił o możliwie najniższy wymiar kary.

Wszystkim zatrzymanym groziła grzywna lub nawet trzy lata więzienia. W ich obronie stanęli internauci, nazywając ich Bohaterami Basenu Narodowego ([

czytaj: 3 lata więzienia? Uwolnić Bohaterów Basenu Narodowego

](http://www.mmwarszawa.pl/429168/2012/10/18/lata-wiezienia-uwolnic-bohaterow-basenu-narodowego--domagaja-sie-internauci?category=news)). Wypowiedział się też premier.

- Ich akcja nikomu nie zagrażała. Moim zdaniem nie zasługują na karę - napisał.

Czytaj też:

Zobaczmy to jeszcze raz:

Wideo

MM Warszawa

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

17.01.2015, 12:38

Państwo prawa to było. Za ujawnienie prawdy o korupcji w Policji ten sam Sąd w którym zeznawałem na policjantów za trzy lata skazał mnie odwołania nic nie dały.Dlatego stwierdzam że państwo jest prawa niema.Złodzieje się smieją a za wejscie na murawę Sąd to absurd.

17.01.2015, 12:38

pajacyki. Może im jeszcze trzeba pomniki postawić!!!Ciekawe jaka byłaby wasza reakcja wy wielcy kibice gdyby na stadion w innym meczu np.ligowym przy identycznej sytuacji wbiegłby kibic przepraszam KIBOL!!!Oczywiście byłby to chuligan i najlepiej gdyby dostał dożywotni zakaz stadionowy i z 5 tysięcy grzywny.Hm wydaje mi się że wtedy wyrok byłby adekwatny do popełnionego wykroczenia, prawda?!Zabawa była przednia ale wydaje mi się ,że chłopaki wiedzieli doskonale jaka będzie kara za wejście na płytę boiska.A więc, tak samo jak oni, tak i kibol chyba powinni dostać kary adekwatne do popełnionego czynu!!!Czy dać im taryfę ulgową bo są kibicami Reprezentacji Polski?!!!

17.01.2015, 12:38

przecież żyjemy w "państwie prawa"!!!. za siedmioletni proces 'panów z Pruszkowa' zapłacimy MY
niebezpieczni przestępcy z Basenu Narodowego zapłacą sami
logiczne?

17.01.2015, 12:38

dura lex sed lex. Prawo jest prawem i to bez względu na wszystko. Sąd nie mógł odstąpić od wyznaczenia kary ponieważ, przepis został jasno złamany, wyrok jaki zapadł myślę, że i tak jednym z najmniej dotkliwych jakie można byłoby zastosować. Zapewniam was, że panowie byli świadomi co za to może grozić, bo o podobnych wydarzeniach mówiło się często i gęsto, a co więcej za granicą podobne wybryki są karane równie surowo.

17.01.2015, 12:38

prawda. Jak się wypuszcza na wolność i uniewinnia szefa Pruszkowa niejakiego "Słowika", a Plichta "działa" w najlepsze pod ochroną z dziewięcioma (!) wyrokami to czego oczekiwać?? Prawo w Polsce jest przygotowane restrykcyjnie wyłącznie dla nizin społecznych, by trzymać Polaków w ryzach. Reszta dzięki kontaktom i niektórym sędziom na telefon się wywinie.Prawda o tym kraju jest brutalna, ale żeby było lepiej trzeba ją poznać.

17.01.2015, 12:38

WSTYD - TO NIE SĄDY - TO DYKTATURA. WSTYD - TO NIE SĄDY - TO DYKTATURA

17.01.2015, 12:38

Czy sędziowie mają kurzy rozum ??. CHYBA TAK !!

17.01.2015, 12:38

Zapomnieliście, kto tu rządzi !?. Gdyby byli z mafii pruszkowskiej lub należeli do rodziny prezydenta - wszystko by im darowano w naszym demokratycznym kraju. Ale ponieważ to mięso wyborcze - kara. Niech znają swoje miejsce w szeregu. Następnym razem nie będziemy tak wyrozumiali! Mordy w kubeł!

17.01.2015, 12:38

No, Pan Premier już ma szansę pokazać się jaki jest cool. Szkoda, że za jego rządów dochodzi do kolejnych akcji takich jak z tym dachem i w ogóle ze wszystkim - PR to podstawa, nieprawdaż? Ta propaganda ciągłego i nudnego do "bulu" "sukcesu" hahahahahaaa :(

17.01.2015, 12:38

Panie Premierze jak to jest?. Brawo chłopaki za odwagę i poczucie humoru, szkoda tylko, ze mamy taki sztywnych sedziow w tej Polsce.

Fajnie jest karać za nic, ale prawdziwych przestępców to albo uniewinnić, albo dać najniższą, żeby znów po świecie chodzili i robili krzywdę

Premierze ma Pan teraz możliwość wykazania się i może powinnien Pan coś zrobić w tym kierunku...

17.01.2015, 12:38

SKANDAL. Wyroków się nie komentuje, więc powiem tak NASTĘPNI ROBIĄ POŚMIEWISKO!!!!!!!!!!! To wstyd dla wymiaru sprawiedliwości!!

17.01.2015, 12:38

To jest Polsza, nie Polska.. Polska to była w 1918 do II wojny, teraz to postkomunistyczna POkraka.

17.01.2015, 12:38

SKANDAL. POLSKA- ZA MORDERSTWO GWAŁT KRADZIEŻ DOSTANIESZ TYLE SAMO CO ZA TO JAK ZROBISZ SOBIE JAJA I CHCESZ POPŁYWAC NA MURAWIE!!SKANDAL

17.01.2015, 12:38

Smiech na sali. Ten sąd się ośmieszył. Po co w ogóle urządzać takie pokazówki? Zajęliby się lepiej poważnymi sprawami i dali tym kolesiom spokój.

17.01.2015, 12:38

Absurd!! . Aha , Koleś za rozśmieszenie kibiców ma zakaz wstępu na boisko a Matka Madzi jeździ na Koniu na wolności , nooo jest sprawiedliwość widze w Naszej Kochanej Polsce :)

17.01.2015, 12:38

kamasz. właśnie w takim państwie żyjemy , bezdomny skradnie batonika i dadza mu 10 lat ...

17.01.2015, 12:38

Nie damy ich. Nie dajmy sie zwariować, skandujmy wszyscy: UWOLNIĆ BOHATERÓW STADIONU NARODOWEGO!!! - i darować im "winę".