Wystawa grzybów w Sanepidzie. Poznaj grzyby - unikniesz zatrucia

Jak odróżnić grzyby jadalne od niejadalnych i trujących? Jak postępować w przypadku zatrucia grzybami? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się na wystawie grzybów w w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Warszawie przy ul. Żelaznej 79.

Na wystawie zostaną zaprezentowane atrapy kilkudziesieciu grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących, pogrupowane pod kątem ich podobieństwa zewnętrznego. Aby przybliżyć naturalną atmosferę lasu, wystawa zostanie również wzbogacona świeżymi grzybami, zbieranymi w lasach mazowieckich oraz innymi składnikami runa leśnego.

Osoby odwiedzające wystawę będą informowane przez pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej o rodzajach grzybów i ich budowie oraz zasadach rozpoznawania i zbierania grzybów kapeluszowych.

**Czytaj także:

Restauracje na Mokotowie. Gdzie zjeść wykwintny obiad?

**

Na miejscu można będzie również obejrzeć plansze edukacyjne ilustrujące różnice między poszczególnymi gatunkami grzybów. Każdy zwiedzający będzie miał możliwość obejrzenia filmu edukacyjnego dotyczącego grzybów jadalnych i trujących oraz zasad bezpiecznego grzybobrania.

Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających od 17 do 30 września br. codziennie: w dni powszednie w godz. 9.00 – 14.30, a w soboty i niedzielę w godz. 10.00 – 17.00. Wstęp wolny.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane