Na dziedzińcu pałacu Branickich przy ul. Nowy Świat, można już oglądać wystawę plenerową pt. "Szklane domy"– mit, a rzeczywistość. Zagadnienia warszawskiej architektury modernizmu lat 20. i 30. XX w. W 150. rocznicę urodzin Stefana Żeromskiego".

Wystawa "Szklane Domy" już otwarta. Zobacz archiwalne zbioryNa wystawie "Szklane Domy" zobaczyć można m.in. fotografie archiwalne ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz z Archiwum Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk.

Ekspozycji towarzyszy broszura-poradnik: "Jak modernizować modernizm? Zabytki architektury mieszkaniowej modernizmu. Dobre praktyki konserwatorskie dla mieszkańców i użytkowników".

Poradnik popularyzuje wiedzę o architekturze modernizmu, na przykładzie obiektów zbudowanych w Warszawie w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Publikacja jest adresowana do mieszkańców i użytkowników budynków powstałych w tamtym czasie i wskazuje optymalne rozwiązania problemów wynikających z funkcjonowania i utrzymania obiektów zabytkowych. – czytamy we wstępie do poradnika.

Czytaj też: Salony Muzyczne, Łazienki. Posłuchaj klasyki w Pałacu na Wyspie

Wystawę przygotowaną przez Stołecznego Konserwatora Zabytków można oglądać do 31 października od godz. 8.00 do zmierzchu, także w weekendy.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!